KAHVE MOLASI STRESE NEDEN OLABİLİR

KAHVE MOLASI STRESE NEDEN OLABİLİR

KAHVE MOLASI STRESE NEDEN OLABİLİRİşyerindeki stresi biraz olsun azaltması amacıyla içilen kahve, aksi etki yaparak strese neden olabiliyor.

İngiltere'deki Bristol Üniversitesi'nde görevli bilim adamları, özellikle erkeklerin kafein aldıktan sonra stresi daha yoğun hissettiklerini tespit etti.

Psikolog Peter Rogers, kahvenin genelde stresin artmasına neden olduğunu, fakat bu etkinin de kişinin çalışma şekline göre değiştiğini kaydetti.

Belirli bir süre içinde matematik problemleri çözmesi gereken bir kişinin, kafein aldığında rahatladığını ifade eden Rogers, kafeinin, takım içinde çalışan bir kişiyi olumsuz etkilediğini ve stres duygusunun artmasına neden olduğunu söyledi. Rogers, takım çalışması yapan kişinin kahve içtikten sonra, iş arkadaşlarıyla yapıcı diyalog kurmakta zorlandığını söyledi.


KAYNAK:
//www.milliyet.com.tr/content/saglik/sag014/axsag02.html


Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al