KADINLARIN GENÇLİK SIRRI

KADINLARIN GENÇLİK SIRRI

Milliyet

Fransız kadınlarının 60 yaşından sonra bile genç kızlar kadar güzel kalmasının sırrı ile ilgili yeni bir iddia.

 


Marie de Hennezel kitabında ideal yaşlanmaya örnek olarak ünlü sinema sanatçısı Catherine Deneuve’ü örnek gösteriyor.
 
İngiliz The Times gazetesi Fransız kadınlarının hemen hepsinin 60 yaş sonrasında da seks yapmaya devam ettiğini ve sırlarının yatakta gizli olduğunu yazdı.

Gazeteye konuşan Catherine isimli bir kadın “Gençlik sırrım mı? Genç bir aşığım var. Bütün arkadaşlarımın genç aşığı var. Bu beni dinç tutuyor” dedi.

Fransa’nın eski cumhurbaşkanlarından François Mitterand’ın terapisti olarak ünlenen Marie de Hennezel’in son yazdığı “Kalbinizin Sıcaklığı, Vücudunuzu Paslanmaktan Korusun” isimli kitabın bir anda ülkenin en çok satanlar listesinin üst sıralarına oturması da bu teoriye kanıt olarak gösteriliyor.

Hennezel kitapta “Yaşlanmaya, aşk ve seksle dur diyin” diyor. Hennezel “Seks yaşla beraber daha da güzelleşir... Yaş seksin ritmini yavaşlatsa da cinsel arzuyu etkilemez” yorumunu yapıyor.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al