KADINLARDA YENİ MODA

KADINLARDA YENİ MODA

Milliyet

Kadınlar artık en çok su kabağı görüntüsünü beğeniyor. Peki nedir bu su kabağı görüntüsü?

 


İngiltere’de 3 bin kadın üzerinde yapılan bir araştırmada, kadınlara en beğendikleri vücut şekilleri soruldu.

Kadınların yüzde 27’si “su kabağının” (bel ince, kalçalar daha geniş) en ideal olduğunu söyledi. 1950’lerde ince belin moda olduğu, “kum saati” tipi vücutların yerini bugün daha kalın bir bel ölçüsüne sahip “su kabağı” tipi vücutların aldığını söyleyen güzellik uzmanları, bunun nedeninin bugün kadınların ofis işlerinde daha çok çalışmaya başlamaları ile birlikte hareketin azalması ve stresin artmasıyla karın bölgelerinde yağ birikiminin artmasına bağlı olduğunu belirtti.

Uzmanlar ayrıca, stresin vücutta savunma mekanizmalarının çalıştırılmasına neden olarak, yağların karaciğere en yakın yerde depolanmasına neden olduğunu, böylece stresli kişilerde karın bölgesinde yağlanmaya neden olduğunu açıkladılar. 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Randevu Al