Kadınlar sadakatsiz erkeği yüzünden anlıyor

Kadınlar yabancı bir erkeğin yüzüne bakarak onun sadık olup olmadığını anlayabiliyor.

Kadınlar sadakatsiz erkeği yüzünden anlıyor

Araştırmaya katılan kadınlar özellikle erkeksi yüz hatlarını, çok eşli erkek özelliği olarak sınıflandırarak birçok durumda haklı çıktı, diyor Avustralyalı bilimciler (Biology Letters). Oysa erkekler, çekici ve feminen kadınları sadakatsiz olarak sınıflandırarak neredeyse her seferinde yanlış tahminlerde bulunmuş.

Araştırmamız ilk kez bir insanın sadakatini yüzünden okumanın mümkün olduğunu gösterdi diyor Batı Avustralya Üniversitesi’nden Gillian Rhodes. Bir kısmı en az bir kez aldatan, diğerleriyse her zaman sadık olan 101 erkeğin ve 88 kadının yüz fotoğrafı gösterilmiş katılımcılara. Kadınlar sadakatsiz erkekleri bulmakta %38 yanılmış, erkeklerde bu oran %77. Erkekler daha çok çekici ve feminen kadınların sadakatsiz olduklarını düşünürken, kadınların seçiminde çekicilik ve sadakatsizlik arasında bir bağlantı söz konusu değil.

BİLİM TEKNOLOJİ EKİ

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al