Kadınlar sadakatsiz erkeği yüzünden anlıyor

Kadınlar yabancı bir erkeğin yüzüne bakarak onun sadık olup olmadığını anlayabiliyor.

Kadınlar sadakatsiz erkeği yüzünden anlıyor

Araştırmaya katılan kadınlar özellikle erkeksi yüz hatlarını, çok eşli erkek özelliği olarak sınıflandırarak birçok durumda haklı çıktı, diyor Avustralyalı bilimciler (Biology Letters). Oysa erkekler, çekici ve feminen kadınları sadakatsiz olarak sınıflandırarak neredeyse her seferinde yanlış tahminlerde bulunmuş.

Araştırmamız ilk kez bir insanın sadakatini yüzünden okumanın mümkün olduğunu gösterdi diyor Batı Avustralya Üniversitesi’nden Gillian Rhodes. Bir kısmı en az bir kez aldatan, diğerleriyse her zaman sadık olan 101 erkeğin ve 88 kadının yüz fotoğrafı gösterilmiş katılımcılara. Kadınlar sadakatsiz erkekleri bulmakta %38 yanılmış, erkeklerde bu oran %77. Erkekler daha çok çekici ve feminen kadınların sadakatsiz olduklarını düşünürken, kadınların seçiminde çekicilik ve sadakatsizlik arasında bir bağlantı söz konusu değil.

BİLİM TEKNOLOJİ EKİ

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Randevu Al