KADINLAR NEDEN EŞ YERİNE, İŞ DİYOR!

KADINLAR NEDEN EŞ YERİNE, İŞ DİYOR!

NP Grup

İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, özel sektörde çalışan kadınların eğilim anketinde çıkan eş mi, asgari ücretle iş mi soruna yüzde 75 oranında verilen iş yanıtının psikolojik altyapısını bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek. 

Dicle Üniversitesi'nin özel sektörde çalışan kadınların eğilimi anket çalışmasında ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Özel sektörde çalışan bekarlara yöneltilen eş mi, asgari ücretle iş mi sorusunu yanıtlayan bekar kadınların yüzde 75'i iş yanıtı verdi. Prof. Tarhan, anket sonuçlarını değerlendirecek ve bölge kadınının neden  'önce iş' demesinin psikolojik tahlilini yapacak. Geleneksel doğu toplumunda  evlenmek işin önünde gelirken artık bölge kadınının hangi dinamiklerle eş tercihini ikinci plana attığını İyi Bak Kendine programına değerlendiriyor.

Programın diğer bölümünde baş ağrısının psikolojik sebepleri nelerdir? Baş ağrısında stres etkeni nedir? Psikolojik kökenli baş ağrılar nasıl ortaya çıkar? Baş ağrılar başka hangi hastalıkların habercisidir? Gerilim tipi baş ağrıları kişinin hayat kalitesini nasıl bozuyor? Baş ağrısı neden yaygın bir hastalıktır? Baş ağrısı yaşayan kişiler işlerine neden konsantre olamazlar? Baş ağrısı sosyal kaçınmaya hangi aşamalardan sonra neden olur? Baş ağrısının altında yatan psikolojik sebepler nelerdir? Stres düzeyi yüksek işlerde çalışanlar neden daha fazla baş ağrısı yaşarlar? Gerilim tipi baş ağrısı diğer ağrılardan nasıl ayrışır? Migren ağrıları ile baş etmek nasıl mümkündür gibi konuların etraflı biçimde ele alınacağı İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Nöroloji Uzmanı Dr. Güneş Pay ve Uzman Psikolog Neşe Özkarslı olacaklar.

Baş ağrısı çeşitlerinde psikiyatrik tedavi nasıldır, ilaç ile tedavi mekanizması nedir, psikoterapinin etkisi nedir ve EMDR tedavisinin sağladığı faydaların neler olduğu gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al