KADINLAR, KALIN SES SEVİYOR

KADINLAR, KALIN SES SEVİYOR

Kadınlar, kalın ses seviyorBilime göre kadınlar, kendilerine eş ararken James Blunt'ınki gibi pes sesler yerine Barry White'ınki gibi derinden gelen tonları ve kalın sesleri tercih ediyor.

      İskoçya'daki St. Andrews Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, kadınların özellikle üreme dönemlerinde erkeksi sesleri tercih ettiğini ortaya koydu.
      Baskın sesleri tercih eden kadınlar, bu seslerde uzun dönemli sağlık ve daha yüksek üretkenlik başarısı belirtileri görüyor.
     
     Üreme önemli
      Araştırmanın parçası olarak yapılan başka bir çalışma da, kadınların üretken dönemlerinde erkeksi yüzleri de daha çok tercih ettiğini gösteriyor.
      Fakat üretken dönemde olmadıklarında, kendilerini daha uzun bir ilişkiye davet eden ve daha şefkatli olduğunu düşündükleri pes ve kadınsı sesli erkeklerden hoşlanma eğilimine giriyorlar.
     
     Ses önemli
      Araştırmaya göre, sadece çekici ve kadınsı kadınlar, adet dönemlerinde tercihlerini değiştirmiyor. Bunun sebebi de, yüksek testosteron seviyesini gösteren kalın sesli erkeklerle uzun dönemli ilişki kurmayı daha olası görmeleri.
      Ekibin başkanı Dr. David Feinberg, "sesin çekiciliğinin erkeksilikle ilişkili olduğunu ve çekici sesli erkeklerin daha fazla ilişkiye girdiklerini zaten biliyorduk" diyor.
     
     Dönem önemli
      Araştırma sırasında, adet dönemindeki kadınlardan, duydukları seslerin çekiciliğini ve baskınlığını tayin etmeleri istendi ve gebelik riskinin yüksek olduğu dönemlerde erkeksi sesleri tercih ettikleri görüldü.
      Dr. Feinberg, "kadınların erkeksi ses tercihleri adet dönemine göre değişiyor: Üretken olduklarında daha erkeksi sesleri tercih ediyorlar" tespitinde bulunuyor.
     
     Beklenti önemli
      Fakat adet dönemi her kadının tercihini eşit olarak etkilemiyor. Çünkü araştırma aynı zamanda erkeksi erkeklerin evlilikten çok tek gecelik ilişkileri tercih ettiğini gösteriyor.
      Araştırmayı değerlendiren Dr. Feinberg, "örneğin çok çekici ve kadınsı olan kadınlar, bu tarz erkeklerden, gelecek konusunda bir taahhüt bekliyor" diyor.

//www.milliyet.com.tr/

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al