Kadınlar gerçekten daha 'hasta'

Genel kanı kadınların erkeklerden daha çok doktora gittiği ve yakındığı yönündedir.

Kadınlar gerçekten daha 'hasta'

Genel kanı kadınların erkeklerden daha çok doktora gittiği ve yakındığı yönündedir.

kadin_hastalikGenel kanı kadınların erkeklerden daha çok doktora gittiği ve yakındığı yönündedir. Ancak son yapılan bir araştırma aslında kadınların bünyelerinin gerçekten de daha zayıf olduğunu ve daha çok hastalandığını ortaya koydu. Yani sık doktora gitmenin sebebi gereksiz yakınma değil gerçekten bünyelerinin daha zayıf olması. İspanya'da yapılan araştırmaya göre kadınların kronik hastalıklara daha çok yakalandığını gösterdi. Öncelikle kadınlar ve erkekler üzerinde yapılan anketlerde sağlıklarını değerlendirmeleri istendi. Kadınların yüzde 38.8'i sağlık durumlarının kötü olduğunu belirtirken, yüzde 25.7'si kronik bir hastalığın yaşam kalitelerini düşürdüğünü belirtti. Erkeklerde ise sağlık durumunu kötü olarak nitelendirenler yüzde 27'de kalırken kronik hastalığı olanların yüzde 19.3 olduğu belirtildi. Daha sonra sağlık kayıtlarıyla karşılaştırılan bu ankette kadınların daha fazla kronik rahatsızlığı bulunduğu belirtildi. Kadınlarda artrit ve akıl hastalığı ile kas problemlerinin daha çok yaşandığı da tespit edildi.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al