Kadınlar geleceğini erkekler arabasını düşünüyor

Kadınların, daha çok bireysel emeklilik ve özel sağlık sigortası, erkeklerin ise kasko ve iş yeri sigortası yaptırdığı bildirildi.

Kadınlar geleceğini erkekler arabasını düşünüyor

Kadınların, daha çok bireysel emeklilik ve özel sağlık sigortası, erkeklerin ise kasko ve iş yeri sigortası yaptırdığı bildirildi.

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Recep Koçak, kamuoyu araştırmalarına göre, Türkiye'de sigorta denince akla ilk güvence geliyor. kadin_gelecekSigortanın sunacağı garanti ve teminatlar üzerinde yoğunlaşıldığına işaret eden Koçak, hasarlarının ödenmesiyle ilgili beklentilerinin de yüksek olduğunu belirtti. Koçak, bireysel emeklilik, kasko, hayat, özel sağlık ve konut sigortalarının en çok bilinen sigorta türleri olduğunu dile getirerek, Türkiye'de vatandaşların daha çok trafik sigortası ve kaskoya ilgi gösterdiğine dikkati çekti.

KADIN VE ERKEKLERİN SİGORTAYA BAKIŞI FARKLI

Koçak, kadınların daha çok bireysel emeklilik ve özel sağlık, erkeklerin ise kasko ve iş yeri sigortası yaptırdıklarını vurguladı. Özel sigorta sahipliğinin, 35-44 yaş grubunda daha yüksek olduğuna belirten Koçak, şöyle konuştu: “Sadece zorunlu deprem sigortası sahipliğinde 55-64 yaş grubunun üstünlüğü dikkat çekmektedir. Trafik ve iş yeri sigortalarıyla kasko sahipliği Karadeniz, Ege, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da, zorunlu deprem sigortası da Karadeniz ve Ege'de daha yüksek. Karadeniz ve Ege, özel sigorta sahipliğinin en yüksek olduğu bölgeler. 2012 yılında da sigortalanma oranlarında bu bölgelerde artış gözlenmiştir. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Beklenmeyen bir anda ortaya çıkan ya da yaşanan kazalar, yakın kayıpları, deprem ve sel gibi doğal afetler, Travma Sonrası Stres Bozukluğuna yol açabi
  • Antidepresanı bırakınca neler oluyor? Mutsuz olan kişiler, sıkça antidepresana başvuruyor. Peki, antidepresanların kişiyi bağımlılığa sürüklediğini bi
  • Aşırı stres ve üzüntü gibi duygu yoğunluğunun ölüme yol açabileceği söyleniyor. Bu olgunun tıp literatürüne girmesi neden bu kadar uzun sürdü?
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “21. yüzyıl becerileri liderlik kavramını değiştirdi. Bu çağ, bireysel dehanın çağı değil, takımsal dehanın çağı" dedi.
  • Televizyon kanallarının gündüz kuşaklarında yer alan programlar ya da gerçek hayattan esinlenilerek senaryolaştırılan diziler ilgiyle izleniyor.
  • İntihar düşüncesi umutsuzluk ve acı ile ilgilidir. İntihar işaretleri doğru okunmalı!
  • Randevu Al