Kadınlar erkeklere meydan okuyor!

Sağlıklı yaşamak için spor şart evet ama korkusuzca yaşamak için yeterli mi?”

Kadınlar erkeklere meydan okuyor!

Sağlıklı yaşamak için spor şart evet ama korkusuzca yaşamak için yeterli mi?

KADINLAR ERKEKLERE MEYDAN OKUYOR!

kadinsporGünümüzde şiddet olaylarına karşı alınan önlemler arasına spor da girdi.  Kadınlar, sporu sadece fit kalmak için değil kendini korumak için de tercih ediyor. Ülkemizde en çok şiddet mağduru olan kadınlar, çözümü Wing Chun dövüş sanatında buldu. Artık fit bir vücuda kavuşarak kendinizi koruyabilmeniz mümkün. Wing Chun Eğitmeni Sifu Cevdet Dönmez, dövüş sporu ile fit kalarak kendini korumanın püf noktalarına değiniyor.

KADINLAR DÖVÜŞ SANATINDA ERKEKLERE FARK ATTI

Sifu Cevdet Dönmez, kadın- erkek arasındaki güç dengelerinin bozulduğunu ve Wing Chun dövüş sporuna son zamanlarda kadınların erkeklerden daha yoğun ilgi gösterdiğini belirtiyor.  Sifu Dönmez, önceden bu spora sadece erkeklerin ilgi duyduğunu fakat kadınların kendilerini savunmak için de Wing Chun savunma sanatını tercih ettiklerinin  altını çiziyor. Sifu Dönmez, "evinden çıkıp dışarıdaki yaşama karışan kadınlar; kendilerini güvende hissetmek için artık erkek gücüne sığınmak istemiyor. Kadının bedeniyle yaşam bulan Wing Chun savunma sanatı ile kadınlar tek başlarına kendilerini koruyabileceklerini göstermek istiyor" dedi. Kadınların, artık kendilerini fark ettiklerine dikkat çeken Sifu Dönmez; "Yaratılış gereği kadınlar erkeklere göre daha ince yapılı ve kas oranları düşüktür. Erkek, bunu bildiği için kadını savunmasız görür ve koruma ya da korkutma içgüdüsüyle gücünü kadınlar üzerinde kullanır. Kadınlar; artık güvenle sokakta yürümek ve herhangi bir olay karşısında kendilerini, kendi başlarına savunmak istiyorlar. Wing Chun savunma sanatıyla kendilerini bulan kadınlar, hem güçlerini nasıl kullanabileceklerini öğreniyor hem de artık erkek gücüne ihtiyaç duymuyorlar" dedi.

KADINLAR ARTIK HEM FİT HEM DE GÜÇLÜ

Wing Chun dövüş sanatının, kendini savunma olduğunun altını çizen Sifu Dönmez;  "Wing Chun dövüş sporu yapan kadınlar; kısa zamanda hem vücutlarındaki fiziksel değişime tanık oluyor hem de doğru yerde doğru zamanda kendini savunmatekniklerini öğreniyorlar  " dedi. Wing Chun çalışmaları esnasında kasların devreye girererek yağları hızlı bir şekilde erittiğini vurgulayan Dönmez, böyleliklekişinin sağlıklı fit bir vücut yapısının oluştuğuna ve zamanla meydana gelen duruş bozukluklarının düzeldiğine dikkat çekiyor.Sifu Dönmez;  kendi içerisinde sistemli bir spor olan Wing Chun ile  yaşın, kilonun kişiyi asla yetersiz hissettirmeyeceği bir spor olduğunu belirtiyor. Sifu Dönmez, " Wing Chun size içinizdeki dengeyi bulmanız ve kalabalığın ortasında güven içinde ‘ben buradayım’ diyebilmeniz için el uzatır; Wing Chun; sizin kendinizi gerçekleştirme yolunuzdur" dedi. MİLLİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Öğrenilmiş çaresizlik nedir? Öğrenilmiş çaresizlik sendromu, başarma isteğini yok ediyor!
  • Narsistik kişilik, “Tanrılaştırılmış ve gerçekçi olmayan bir öz önem duygusu” olarak tanımlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri, açılış konferansıyla başladı.
  • Trafikte zaman kaybetme derdi olmadan, ofis ortamı yerine evinin konforundan çıkmadan çalışmak, yakın zamana kadar birçok kişinin hayallerini süsleyen
  • Uzmanlar, yardımsever olmanın, kişinin maddi - manevi verdiği desteğin daha iyi hissetmesini sağladığını vurguluyor.
  • Yapılan bir araştırmaya göre çalışanların en üretken olduğu zamanın pazartesi günü saat 10:01 olduğu ortaya çıktı.
  • Randevu Al