Kadın biyolojisi tecavüze karşı koyamıyor

Kadın biyolojisi tecavüze karşı koyamıyor. Prof. Dr. Nevzat Tarhan tecavüze uğrayan kadınlara ilişkin açıklamalar yaptı.

Kadın biyolojisi tecavüze karşı koyamıyor

Kadın biyolojisi  tecavüze karşı koyamıyor. Prof. Dr. Nevzat Tarhan tecavüze uğrayan kadınlara ilişkin açıklamalar yaptı.

siddetToplumda tecavüze uğrayan kadınlara yönelik “kadın istemiştir, kuyruk sallamasaydı olmazdı…vs.” gibi yanlış tutumlar var. Bu yanlış tutumla birlikte bir de suçlanıyorlar. Prof. Dr. Nevzat Tarhan katıldığı televizyon programında kadının biyolojik olarak tecavüzü önleyecek refleksinin olmadığını söyledi. A haber’de yayınlanan Meltem İnan'ın sunduğu “Yaşasın Hafta Sonu” programına konuk olan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan tecavüze uğrayan kadınlara yönelik toplumda özellikle erkeklerce yanlış inanışların olduğuna dikkat çekti. Rektör Tarhan;

TARHAN; KADIN TECAVÜZE KARŞI KOYAMAZ

tarhan-13 Kadınlara yönelik toplumda yanlış inanışlar var. Tecavüz halinde kadın“Arzu etmiştir, talep etmiştir ki olmuştur” tarzında bir kanaat var. Erkek algısında maalesef bu oldukça yaygın.  Kadının vajinal yapısı incelendiği zorlayarak tecavüz etmek mümkün. Bir takım vakalar var ki tecavüz mümkün değildir. Vajinusmus vakalarında bu durum söz konusu. Bu durumda korku nedeniyle kaslar kasılıyor, birleşme mümkün olamıyor. Tecavüz bile edemezsiniz. Bundan dolayı yanlış algılar oluşuyor toplumda. Aslında bu bir rahatsızlık, sıra dışı bir durum. Tecavüz ile karıştırılmamalı. Kadında bilinçli olarak tecavüzü önleyecek refleks yoktur, biyolojik olarak kökeninde bu yok. Yani fiziksel olarak her türlü zorluğu yaparsanız zorla tecavüz edebilirsiniz.

ERKEK CİNSELLİĞİ KADIN GÖSTERİŞİ DÜŞÜNÜYOR

Kadının ve erkeğin fizyolojisi ile psikolojisini iyi analiz etmek gerekir. Erkek cinsel beraberlik, kadında kendini sergileme biyolojisi var. Bu beyinlerde kişilere aynı hazzı veriyor. Kadın günde cinselliği 5 kez düşünüyorsa kadın 1 kez düşünüyor.  Kadınlar daha çok estetiği düşünüyor.

ERKEK DAHA ÇOK CİNSEL ANLAM YÜKLÜYOR

Erkekte cinsel anlam yükleme daha fazla. Kadının normal bir davranışını erkek cinsellik olarak algılayabilir. Kadınlar değil erkekler de cinsel istismar ve tacize maruz kalıyor. Şöyle düşünün. Mesela kediye et uzatırsınız ancak vermezsiniz bu kediye yapılan bir işkencedir. İşkencenin bir türüdür. Argo bir jargon olacak ama “Gösterip vermedi denir” böyle durumda bu erkeği taciz, istismar anlamına gelir. Kediye yapılan taciz ise erkekle oynanması da bir tacizdir.” Dedi. PROGRAMI BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Çocuğa birinci dereceden akrabası da olsa, vücuduna dokunmak isteyen birine ‘Hayır’ demesi konusunda eğitim ver
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Tüm Yönleriyle Araştırılarak Alınması Gereken T
  • Gençlerin aşkı popüler kültürün kurbanı oluyor. Kadına şiddet gösterecek kişi ise çocuklukta kendini belli ediyor.
  • Hayvana şiddet uygulayan bireylerin psikolojik durumunu sağlıklı olarak tanımlamak imkânsız. Uzmanlar söz konusu bu kişileri antisosyal olarak adlandı
  • Şiddet gören şiddet gösteriyor! Şiddet, öğrenilmiş bir davranış kalıbıdır. Kişilikleriyle ilgili sorunlar bulunabilir.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan: Çocuğa izinsiz dokunmak, sevmek suç olmalı...
  • Randevu Al