Deprem Travma Psikolojisi

Kadın Adli Bilimciler Üsküdar'da buluştu

Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında çok anlamlı bir etkinliği imza attı.

Kadın Adli Bilimciler Üsküdar'da buluştu

 

Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy ve Adli Bilimler Yüksek Lisans öğrencilerinin birlikte organize ettiği Kadın Adli Bilimciler Konferansı, adli bilimlerin uzman kadınlarını biraraya getirdi.

Kadın Adli Bilimciler Üsküdar'da buluştuKonferansın açılış konuşmasını yapan Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, Türkiye'de Adli Tıp Kurumu'nun kurulmasıyla beraber kriminoloji ve adli bilimler alanlarında çok hızlı bir gelişme sağlandığını ve bu gelişimde payı olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Üsküdar Üniversitesi bünyesinde Adli Bilimler Yüksek Lisans Programı'nın kurulmasını sağlayan Atasoy, 4 yıllık lisans programı olarak Adli Bilimler Bölümü'nün açılması için çalışmaların ve sürecin devam ettiğini de belirtti.

Prof. Dr. Sevil Atasoy'un ardından söz alan İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi avukatlarından Yüksel Yangel de, kadınların halen hak mücadelesine devam ettiğini ancak hiç bir zaman erkek haklarını konuşmadığımızı söyledi. Yangel, erkeklerin güçlü olduğu için haksızlık yapmaya hakları olmadığını belirtti.Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şule Gök'ün moderatörlüğünü yaptığı konferansın 1. oturumunda; Uzman Doktor Zeynep Orhan; Adli Tıp ve Kriminoloji, Ebe İnci Yağmur Tezbasan; Adli Ebelik, Hemşire Merve Eyüp; Adli Hemşirelik ve Antropolog Semra Ay da Adli Antropoloji hakkında mesleki bilgiler içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Kadın Adli Bilimciler Üsküdar'da buluştu 2Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Meltem Narter'in moderatörlüğünü yaptığı konferansın 2. oturumunda; Avukat Hatice Yılmaz; Masumiyet Projesi ve ülkemizde yürütülen çalışmalar, Avukat Murat Yılmaz; Adli Bilişim ve Hukuk, Avukat Yeşim Bucak; Adli Arama, Avukat Özgür Eraslan da Adli Bilimler ve Hukuk konularında bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy'un moderatörlüğünü yaptığı konferansın 3. oturumunda; Doktor Erkin Kırkpınar; Toksikoloji ve Adli Toksikoloji, Kimyager Reyyan Özdemir; Adli Kimya, BiyoMühendis Hüma Erkoç; Biyolojik Savaş ve Biyosilahlar, Biyolog Hamide Sümeyye Bozkurt; Adli Biyolojide Gelişmeler, Biyolog Fatma Gizem Uğur; Adi Entomoloji ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Polis Memuru Burcu Özsoy da Olay Yeri İnceleme konularında birer konuşma yaptı.

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Gökben Hızlısayar'ın moderatörlüğünü yaptığı konferansın 4. oturumunda; Psikolog Oktay Çavuş; Adli Piskoloji, Psikolojik Danışman Betül Kılınç; ARDIÇ Projesi ve Adli Görüşme Odaları, Psikolog Gizem Akıncılar; Kiriminal Profilleme, Matematik Öğretmeni Güzide Sara Berber de Havacılık Güvenliği konularında dikkat çekicisi sunumlar yaptı.

Çok yoğun bir katılıma sahne olan konferansın sonunda, söz alan katılımcılara oturum moderatörleri tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör oldu. Prof. Dr. Nazife Güngör, 14 Mart 2023'te yayımlanan Resmî Gazete kararına göre Üsk
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Randevu Al