JNBS CiteFactor endeksinde

Üsküdar Üniversitesinin bilimsel dergilerinden olan The Journal of Neurobehavioral Sciences CiteFactor endeksinde taranmaya başladı. Nörodavranış Bilimleri Dergisi JNBS, Üsküdar Üniversitesi’nin Nörobilimin tüm alanlarında yapılan orjinal çalışmalara yer veriyor.

JNBS CiteFactor endeksinde

2014 yılından bugüne yayınlarına devam eden resmi, bilimsel ve erişime açık olan dergi Nisan, Ağustos ve Aralık olmak üzere yılda 3 sayı olarak yayınlanıyor.

Baş editörlüğünü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, editörlüğünü ise Doç. Dr. Hüseyin Ozan Tekin’in yaptığı JNBS Dergisi, uluslararası endekslere dâhil olma çalışmaları kapsamında CiteFactor endeksi değerlendirme sürecinden başarı ile geçerek Ekim 2019 itibari ile bu endeksde taranmaya başladı.Nörodavranış Bilimleri Dergisi JNBS, birçok disiplini ve sistemler yoluyla (örn. nörofizyolojik, sinirbilim sistemleri) davranışsal (örneğin bilişsel sinirbilim) ve klinik yönleriyle molekülleri (örn. moleküler sinirbilim, biyokimya), sağlıkta hesaplamalı yöntemleri kapsıyor.

Belirtilen konularla kısıtlanmayan dergi, web sayfasında (https://www.jnbs.org/tr) belirtilen multidisipliner alanlarda ve davranış bilimleri ile kurduğu disiplinler arası çalışmalardan üretilen yayınlara da yer veriyor.

Dergi, Nisan 2019 tarihinden itibaren kabul edilen yayınlar DOI numaraları ile birlikte online olarak yayınlanıyor. Kapsamı itibari ile Dünya’nın birçok farklı bölgesinden yazarların çalışmalarını paylaştığı JNBS, öte yandan tamamen açık erişimli bir dergi (OA).

Endeks erişim linki için: https://www.citefactor.org/journal/index/24840/the-journal-of-neurobehavioral-sciences#.XZmdsX9S-Ul)

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Tremor Hastalığının Tedavisinde Türkiye’de İlk Yerli Ürün geliyor. El titremesini önleyen bileklik tasarlandı! Bu bileklik ile el titremesi tarihe kar
  • Randevu Al