JNBS CiteFactor endeksinde

Üsküdar Üniversitesinin bilimsel dergilerinden olan The Journal of Neurobehavioral Sciences CiteFactor endeksinde taranmaya başladı. Nörodavranış Bilimleri Dergisi JNBS, Üsküdar Üniversitesi’nin Nörobilimin tüm alanlarında yapılan orjinal çalışmalara yer veriyor.

JNBS CiteFactor endeksinde

2014 yılından bugüne yayınlarına devam eden resmi, bilimsel ve erişime açık olan dergi Nisan, Ağustos ve Aralık olmak üzere yılda 3 sayı olarak yayınlanıyor.

Baş editörlüğünü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, editörlüğünü ise Doç. Dr. Hüseyin Ozan Tekin’in yaptığı JNBS Dergisi, uluslararası endekslere dâhil olma çalışmaları kapsamında CiteFactor endeksi değerlendirme sürecinden başarı ile geçerek Ekim 2019 itibari ile bu endeksde taranmaya başladı.Nörodavranış Bilimleri Dergisi JNBS, birçok disiplini ve sistemler yoluyla (örn. nörofizyolojik, sinirbilim sistemleri) davranışsal (örneğin bilişsel sinirbilim) ve klinik yönleriyle molekülleri (örn. moleküler sinirbilim, biyokimya), sağlıkta hesaplamalı yöntemleri kapsıyor.

Belirtilen konularla kısıtlanmayan dergi, web sayfasında (https://www.jnbs.org/tr) belirtilen multidisipliner alanlarda ve davranış bilimleri ile kurduğu disiplinler arası çalışmalardan üretilen yayınlara da yer veriyor.

Dergi, Nisan 2019 tarihinden itibaren kabul edilen yayınlar DOI numaraları ile birlikte online olarak yayınlanıyor. Kapsamı itibari ile Dünya’nın birçok farklı bölgesinden yazarların çalışmalarını paylaştığı JNBS, öte yandan tamamen açık erişimli bir dergi (OA).

Endeks erişim linki için: https://www.citefactor.org/journal/index/24840/the-journal-of-neurobehavioral-sciences#.XZmdsX9S-Ul)

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al