İtalyanlar artık makarnaya soğuk

Yapılan araştırmalara göre, İtalyan aileler 10 yıl önce yılda ortalama 40 kilo makarna tüketiyordu. Şimdi ise bu rakam yılda 31 kiloya kadar düştü.

İtalyanlar artık makarnaya soğuk

Yapılan araştırmalara göre, İtalyan aileler 10 yıl önce yılda ortalama 40 kilo makarna tüketiyordu. Şimdi ise bu rakam yılda 31 kiloya kadar düştü.

italyanmakarnaİtalyan mutfağı denince akla ilk gelen yemeklerden olan makarnanın popülaritesi, anavatanında düşüşe geçti. Yıllar boyunca İtalyanlar her şeyi makarnaya bağladı. Ülkeden çıkan en büyük yıldızlardan Sophia Loren bile yıllara meydan okuyan güzelliğini nasıl koruduğu sorulduğunda, “Her şeyimi makarnaya borçluyum” diye cevap vermişti. Şimdilerde ise işler değişmişe benziyor...

‘KİLO ALDIRICI VE SIKICI’ BULUNUYOR

ABD’de yayımlanan Wall Street Journal gazetesine göre, İtalyan aileler 10 yıl önce yılda ortalama 40 kilo makarna tüketiyordu, şimdi ise bu rakam yılda 31 kiloya düştü. Geleneksel yiyeceklerine artık burun kıvıran İtalyanlar yabancı mutfaklara giderek daha fazla ağırlık veriyor. Kadınlar başta olmak üzere İtalyanlar genel olarak makarnayı kilo aldırıcı, sıkıcı ve zaman harcayan bir gıda olarak görmeye başladı. Yıllık makarna tüketimindeki azalma, makarna üreticilerinden yemek kitabı yayınlayanlara kadar herkesi kendilerini bu değişikliğe ayak uydurmaya sevk etti. ÇİN YEMEĞİ YÜKSELİŞE GEÇTİ Nielsen tarafından yapılan bir ankete göre 26-30 yaş arası kadınlarda makarnanın kilo aldırdığına inananların oranı 2008’den 2012’ye kadar yüzde 26 oranında, erkeklerde yüzde 16 oranında arttı. İtalya’da, Çin ve Hindistan yemeklerinin popülaritesi giderek artıyor. İtalya Donmuş Gıda Enstitüsü’ne göre son on yılda donmuş balık ve et yemekleri satışları yüzde 70, hazır sebze yemeklerinin satışı ise yüzde 50 yükseldi. MİLLİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Randevu Al