İşte Erkek Besinleri

İşte Erkek Besinleri
Haber2 Amerikan dergisi sağlıklı besinler listesinde yer alan 48 besinden yardımcı yiyecekleri sıraladı: Milliyet - Amerikan erkek sağlık dergisi Men’s Health (Erkek Sağlığı), “sağlıklı besinler” listesinde yer alan 48 besinden kas yapımına yardımcı yiyecekleri sıraladı: 1- Zencefil: Sindirim sistemi sorunlarına en büyük çare. Güçlü bir iltihap sökücü. 11 gün boyunca günde 2 gram zencefil tüketmek kas ağrılarını yüzde 25 oranında azaltıyor. 2- Somon balığı: İçindeki D vitamini, kas yapımında etkin rol oynayan kalsiyumun muhafaza edilme oranını arttırıyor. Günde 84 gram somon tüketmek günlük D vitamini ihtiyacını karşılıyor. 3- Et: Kasların enerji üretmesine yardım eden kreatini vücutta muhafaza ediyor. Günde 450 gram et tüketilmesi tavsiye ediliyor. 4- Deniz levreği: Fosfor açısından zengin. 1 porsiyon tüketmek günlük besin ihtiyacının yüzde 25’ini karşılıyor. Kas ağrılarına yol açan laktik asit oranını azaltıyor. 5- Roka: Kalsiyum kaybını önlemeye yardımcı oluyor. 6- Ananas: Proteinlerin sinidirilmesine yardımcı olan bromelayin içeriyor. Bromelayin kas incinmesine karşı en az iltihap sökücüler kadar etkili bir madde. 7- Kırmızı üzüm: Kabuğunda antioksidan bir madde olan resveratrol bulunuyor ve iltihaplanmanın azalmasına yardımcı oluyor. Günde 5-10 gram tüketilmesini öneriyor. 8- Palamut: İçinde zengin miktarda bulunan iltihap sökücü maddeler sayesinde günde bir porsiyon tüketilince tansiyonu düşürmede yardımcı oluyor ve egzersiz sonrası kas ağrılarına iyi geliyor. 9- Avokado: Onemli birer antioksidan olan likopen ve beta karotenin vücutta muhafaza edilme oranını arttırıyor.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al