İşte 2016’da evlenmek için en uygun tarihler!

2016’da evlenmek için en uygun tarihler!

İşte 2016’da evlenmek için en uygun tarihler!

Ortak bir hayata adım atmak hayatınız boyunca alacağınız en önemli kararlardan biri. Peki evleneceğiniz, nişanlanacağınız ya da evlilik kararı vereceğiniz günün gökyüzü için öneminin farkında mısınız?

2016 yılının ilk yarısı hem Mars gerilemesi hem de Jüpiter’in geri hareketi bir de üzerine Merkür gerilemesi olduğundan herkes için zor geçeceğe benziyor. Astrologlara göre 2016 baharı evlenmek için oldukça şanssız bir döneme denk geliyor. Mart, Nisan ve Mayıs aylarında çok da keyifli günler bizi beklemiyor.

25 Haziran tarihi ise evlenecekler için güçlü ve sağlam bir ilişki vaat ediyor. Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim ayları ise Venüs’ün olumlu etkilerinin daha çok görüldüğü tarihleri barındırıyor.

16-30 Temmuz arası uyumlu açılar var. 21-29 Ağustos arası Venüs-Jüpiter’in olumlu açısı güzel ve mutlu bir evliliği destekler nitelikte.

31 Ağustos’tan sonrasına ise dikkat. Çünkü bu yılın 3. Merkür gerilemesi Başak burcunda başlayacak. 23 Eylül’e kadar devam edecek gerileme zamanını da atlıyoruz.

Ekim ayının 1-8’i arası evlilik zamanı için en ideal görünen tarihlerden. Ayrıca Ekim sonuna kadar gökyüzündeki açılar evliliği destekler nitelikte.

Kasım ayı içinse, 1, 2, 5, 7, 8, 11, 12, 14, 18, 21 ve 26 gökyüzünün güzel bir evliliği vaat ettiği günlere işaret ediyor.

Aralık ayının ilk iki haftası da evlilik için güzel tarihler.

AYIN HANGİ FAZDA OLDUĞU EVLİLİK TARİHİ İÇİN ÖNEMLİ!

Evlilik tarihi seçerken Ay’ın fazlarını kullanmanız da önemli. Ay’ın Hilal olduğu zamandan Dolunay’a kadar olan büyüyen fazları evlilik için de pozitif etki yapacaktır. Evlilikte mutluluğun artması, evliliğin bereketli olması gibi etkileri vardır. Dolunay’dan sonra Ay’ın küçüldüğü zamanlar ise evlilik için uygun zamanlar değildir.

MANTIK EVLİLİĞİ İÇİN EN İDEAL GÜN: ÇARŞAMBA

Evlilik için tarihler dışında günler de önemli. Çünkü her günün bir gezegeni var. Güçlü bir evlilik yapmak istiyorsanız Pazar gününü seçebilirsiniz. Pazar Güneşin günüdür. Evliliğiniz de Güneş gibi parıldar. Perşembe günü ise evliliğin bolluk ve bereket içinde geçmesi için idealdir. Çünkü şanslı Jüpiter’in günüdür.

Aşk evliliği yapacaklar Cuma gününü seçebilir. Cuma Venüs’ün günüdür. Pazartesi de Ay günü olduğu için uğurludur. Evlilikte kadının öne çıkması, ailevi değerlerin ön planda olması için en ideal gün pazartesi yapılacak evliliktir.

Salı gününden ise aman uzak durun! Salı Mars’ın günüdür. Evlilikte sürtüşme ve kavga getirebilir.

Günümüz evliliklerinin çoğu cumartesi yapılır ama aslında cumartesinin gezegeni Satürn’dür. Satürn zorlukları, sınavları sembolize eder. Soğuk ve mesafeli bir enerji taşır. Aşk evlilikleri için bu gün uygun değildir. Ama görücü usulü yapılan evlilikler için tercih edilebilir.

*İdeal evlilik zamanı için gelin ve damadın doğum haritaları da büyük önem taşır. Yukarıda yazılanlar burçlar için genel yorumları içermektedir.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekleri Etkilemenin Yolları nelerdir? Erkekler nelerden hoşlanıyor? Erkekler nelerden etkileniyor? İşte kadınlar için 10 adımda erkekleri etkileme
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Evleneli 8 ay oldu eşimi çok seviyorum ama bizi bize bırakmıyorlar eşimin ailesi tarafından sürekli rahatsızlık hissediyorum neden gelmediniz, kaldını
  • Ben 16 yıllık evliyim. Eşim özünde iyi bir insan ancak çok aşırı küfürler ediyor.
  • Sevdiğiniz erkeği gerçekten tanıyor musunuz? Mesela kafasından geçeni hissetmeniz, atacağı adımı tahmin etmeniz mümkün mü?
  • Ben eşimle pek anlaşamıyorum. Daha çok onun ailesiyle hiç anlaşamıyorum. Annesinin ve babasının seslerini bile duyunca tüylerim diken diken oluyor. Çü
  • Randevu Al