İsmail Karasu’dan 'Pozitif Yaşam Becerileri' Semineri

Üsküdar Üniversitesi Genç Yaklaşımcılar Analitik Düşünme Kulübü “Pozitif Yaşam Becerileri” başlık seminerle İsmail Karasu’yu öğrencilerle buluşturdu.

İsmail Karasu’dan 'Pozitif Yaşam Becerileri' Semineri

Üsküdar Üniversitesi Kulüpleri alanında önemli isimleri öğrencilerle buluşturmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Genç Yaklaşımcılar Analitik Düşünme Kulübü “Pozitif Yaşam Becerileri” başlık seminer düzenledi.

İsmail Karasu’dan 'Pozitif Yaşam Becerileri' SemineriSeminerin konuşmacısı kişisel gelişim alanında önemli çalışmalarda bulunan İsmail Karasu idi. Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminer Karasu’nun isteği üzerine herkesin yanında ki arkadaşına sarılması ile başladı.

Orhan Gencebay şarkılarından yola çıkan Karasu, “Batsın Bu Dünya” sonrasında da “Bir Teselli Ver” şarkısını yorumladı. Olumsuz olmanın kimseye bir şey kazandırmayacağına dikkat çeken Karasu, olaylar karşısında olumlu olmanın faydalarını anlattı. Kadınların erkeklere göre daha avantajlı olduğunun da altını çizen Karasu, bu avantajın gözyaşlarından geldiğini söyledi.

Bahanelerin insna bir şey kazandırmadığı aksine kaybedenlerin silahı olduğunu belirten Karasu öğrencilerin sorularını da cevapladı.

Programın sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Karasu’ya İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Bacanlı plaket verdi.

İsmail Karasu’dan 'Pozitif Yaşam Becerileri' Semineri 2

 

 

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • Randevu Al