İsa Kör Gazi Mecliste çiçekler ve basın ordusuyla karşılandı

10 gün önce terör saldırılarını proteste etmek ve farkındalık oluşturmak için Üsküdar Üniversitesinden Ankara’ya yola çıkan Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü öğrencimiz İsa Kör, "TERÖRE HAYIR" yürüyüşünü tamamladı. Gazi Meclis’te çiçeklerle Genel Sekreter tarafından karşılanan Kör’ü kalabalık bir basın ordusu takip etti.

İsa Kör Gazi Mecliste çiçekler ve basın ordusuyla karşılandı

Ağustos 2016’da çevre dostu ulaşım aracı bisikletin günlük hayatta kullanımının teşvik edilmesine katkıda bulunmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla, İstanbul’dan Fethiye’ye bin 200 km yolu 5 günde giden üniversite öğrencisi İsa Kör, şimdi de terörü protesto için yolla çıktı.

İsa Kör Gazi Mecliste çiçekler ve basın ordusuyla karşılandıÜsküdar Üniversitesi Sağlık  Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü öğrencisi İsa Kör, 21 Ocak Cumartesi sabahı İstanbul Altunizade’de bulunan Üsküdar Üniversitesinin Merkez Yerleşkesinden çıktığı Ankara yürüyüşünü tamamladı.

Günde 12-13 saat yürüyüşle 10 gün boyunca yürüyen İsa Kör Gazi Meclis’e vardı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Kör’ü Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet ve kalabalık bir basın ordusu karşıladı.

“Teröre Hayır” yürüyüşü için Kör’e çiçek, plaket takdim eden Kücet, sadece Cumhurbaşkanının giriş yaptığı şeref kapısından Kör’ü içeri alarak 15 Temmuz gecesi bombalanan Gazi Meclisi gezdirdi.

İsa Kör Gazi Mecliste çiçekler ve basın ordusuyla karşılandı 2Basın mensuplarının yoğun ilgisi ile karşılanan, basının sorularını da yanıtlayan Kör, kendisine takdim edilen çiçekleri tüm şehitler adına Gazi Meclis’e bıraktı. Yaşanan terör olaylarına dikkat çekmek ve yürüyüşle toplumda teröre karşı farkındalık oluşturmak amacıyla yola çıktığını ifade eden Kör şu değerlendirmelerde bulundu:

Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Yüce Türk Milletine,Anaları, babaları evlatsız, çocukları yetim, kardeşleri, eşleri eksik bırakan ve bir ulusu acılar içinde yasa boğan terörü lanetliyorum. Ben bir üniversite öğrencisiyim. Yaşanan bunca acıyı, yitirdiğimiz canları unutmayacağız, unutturmayacağız. Üsküdar Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın bizlere öğrettiği “iyi bir bilim insanı olmak kadar iyi bir insan olmak da önemlidir” sözünü kendime örnek aldım.

İsa Kör Gazi Mecliste çiçekler ve basın ordusuyla karşılandı 3Vatanı için, bizler için, bu ulus için canlarını feda eden şehitlerimizin anısını her daim yaşatmak adına şahsım olarak elimden geleni yapacağıma söz veriyorum. İstanbul’dan buraya 10 gün süren yürüyüşümde attığım her adımda bu andı içtim.

Mesleğimi icra etmenin yanı sıra topluma fayda sağlayacak her türlü çalışmanın içinde yer alarak yaşıtlarıma örnek olmayı, topluma farkındalık sağlamayı amaçlıyorum.
Teröre inat; eğitim, sanat, bilim, diyorum.
Teröre inat; aile, vatan, ulus, arkadaşlık, kardeşlik, dostluk, barış diyorum.
Ben bugün burada tek bir öğrenciyim belki ama biliyorum ki benim gibi atan bir değil, bin değil, milyonlarca yürek var… Biliyorum ki nice öğrenciler, nice kardeşler, eşler, analar, babalar bu ulus için aynı acıyı ve aynı cesur yüreği taşıyor.

İsa Kör Gazi Mecliste çiçekler ve basın ordusuyla karşılandı 4Ben bir öğrenciyim, geleceğe umutla bakıyorum. Güzel ülkemin tüm başarıları, tüm iyilikleri hakettiğini biliyorum. Ülkeme faydalı olmak için okuyorum, meslek sahibi oluyorum, topluma faydalı olacak her türlü çalışmanın içinde yer almaya çalışıyorum.

Bir öğrenci olarak vatanına milletine hayırlı bir insan olmaya çalışıyorum.
Teröre inat iyi bir arkadaş, dost, evlat, kardeş olmaya çalışıyorum.
Ben bir öğrenciyim… Hayal ediyorum… Şiddetin, ayrımcılığın, kavganın, ölümün, acının olmadığı, barışın, başarının, kardeşliğin, dostluğun, bilimin, sanatın, sporun olduğu, bizi biz yapan toplumsal değerlerimizin yaşatıldığı bir Türkiye hayal ediyorum.

Birey olarak ülkeme, milletime, aileme karşı bana düşen sorumlulukların farkındayım ve bu sorumlulukları yerine getirmek, örnek olmak için üzerime düşen görevleri yapıyorum.

Buradan başta değerli yöneticilerimiz olmak üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışanlarını, arkadaşlarımı ve herkesi üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye davet ediyorum.

Bizler varoldukça bu ülkeyi kimse bölemeyecek. Vatanı uğruna canlarını feda edecek nice Fethi Sekin’ler, Ömer Halisdemirler varken, kardeşlik, dostluk, barış için çarpan yürekler varken bu ülkeye kimse zarar veremeyecek.

Umutluyum, benim gibi milyonlarca sorumluluk sahibi birey varken, bu karanlık günler geride kalacak ve bizler huzur içinde yaşayacağız.

İstanbul’dan Ankara’ya olan on günlük yürüyüşümde bana destek olan Üsküdar Üniversitesi ve TBMM İdari Amirliği yetkililerine şükranlarımı sunarken, buradan tüm şehitlerimiz için Allahtan Rahmet, şehit ailelerine ve tüm milletimize tekrar başsağlığı diliyorum.”

 Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi, 2021-2022 Akademik Yılı mezuniyet töreniyle 9’uncu dönem mezunlarını uğurladı.
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in İskenderun Kaymakamlığı’na atanm
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi ailesine katılan 5 bin 138 yeni Üsküdarlıya ve aileler
  • Oyuncu Buse Varol Tektaş, üniversiteli oldu. Şarkıcı, sunucu, oyuncu Alişan’ın eşi olan Buse Varol Tektaş, Üsküdar Üniversitesi Felsefe bölümünü %50 b
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Randevu Al