İş Sağlığı ve Güvenliği öğrencileri uygulamaları yerinde inceledi

Bilimsel alan ve uygulama alanında sorunların yaşandığı İş Sağlığı ve Güvenliği alanında Üsküdar Üniversitesi farklı bir uygulamaya imza atıyor.

İş Sağlığı ve Güvenliği öğrencileri uygulamaları yerinde inceledi

İSG eğitimi alan öğrenciler için BOTAŞ LNG Tesisleri’nde bir gezi gerçekleştirildi.

Üsküdar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü öğrencileri için uygulama alanını görebilecekleri bir gezi düzenledi.

Bilimsel alan ile uygulama alanında ciddi sıkıntılar yaşayan iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin ortak dilde üniversite-pazar arasında koordinasyonunu sağlamak, bu alanda eğitim gören öğrencilere araştırma alanı, sektöre, tezlerle bilimsel çalışma zemini kurgulamak adına BOTAŞ LNG Tesisleri Teknik Gezisi düzenledi. Bu yıl beşincisi yapılan gezi kapsamında bir de seminer verildi.

Üsküdar Üniversitesi, BOTAŞ LNG İşletme Müdürlüğü ve Trakya Elektrik İşletmesi işbirliğinde 4-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlik Tekirdağ’daki BOTAŞ LNG İşletmesi’nde gerçekleştirildi.

Birinci gün işletme müdür ve teknik uzmanlarca yapılan sunumların ardından işletmede bulunan bölümler, depolama sahaları, tanklar, gaz yoğunlaştırma alanlar gezildi. Uzmanlar tarafından prosesle ilgili teknik bilgiler yerinde gösterilerek aktarıldı. Daha sonra aynı bölgede bulunan Trakya Elektrik İşletmesi’ne ait dönüşüm santraline geçildi. Santralda görevli teknik uzmanlarca dönüşüm işlemine dair teknik bilgileri ve İSG uygulamalarını içeren sunum yapıldı.

İkinci gün ise BOTAŞ LNG İşletme Müdürlüğü’nde düzenlenen seminerde Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri tarafından sunumlar yapıldı. Üsküdar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Programları Koordinatörü, ÜSGÜMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Uçan ‘Bakım ve Onarım Standartlarına Göre İş Sağlığı ve Güvenliği Değerlendirmeleri ve Pratik Bilgiler’, öğretim görevlisi Nuri Bingöl ‘D tipi Exproof Ekipmanların Kurulumu, İşletilmesi, Bakım ve Onarımı’, öğretim görevlisi Mustafa Kemal Çınarlık ‘Boru Hattı Tesislerinin Güvenli İşletimi ve Acil Durumlarda Müdahale’, öğretim görevlisi Turabi Karadağ ‘İşyerlerine İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerinin Entegre Edilmesi’ başlıklı sunumlar yaptı.

ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al