Deprem Travma Psikolojisi

İş Sağlığı ve Güvenliği öğrencileri uygulamaları yerinde inceledi

Bilimsel alan ve uygulama alanında sorunların yaşandığı İş Sağlığı ve Güvenliği alanında Üsküdar Üniversitesi farklı bir uygulamaya imza atıyor.

İş Sağlığı ve Güvenliği öğrencileri uygulamaları yerinde inceledi

İSG eğitimi alan öğrenciler için BOTAŞ LNG Tesisleri’nde bir gezi gerçekleştirildi.

Üsküdar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü öğrencileri için uygulama alanını görebilecekleri bir gezi düzenledi.

Bilimsel alan ile uygulama alanında ciddi sıkıntılar yaşayan iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin ortak dilde üniversite-pazar arasında koordinasyonunu sağlamak, bu alanda eğitim gören öğrencilere araştırma alanı, sektöre, tezlerle bilimsel çalışma zemini kurgulamak adına BOTAŞ LNG Tesisleri Teknik Gezisi düzenledi. Bu yıl beşincisi yapılan gezi kapsamında bir de seminer verildi.

Üsküdar Üniversitesi, BOTAŞ LNG İşletme Müdürlüğü ve Trakya Elektrik İşletmesi işbirliğinde 4-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlik Tekirdağ’daki BOTAŞ LNG İşletmesi’nde gerçekleştirildi.

Birinci gün işletme müdür ve teknik uzmanlarca yapılan sunumların ardından işletmede bulunan bölümler, depolama sahaları, tanklar, gaz yoğunlaştırma alanlar gezildi. Uzmanlar tarafından prosesle ilgili teknik bilgiler yerinde gösterilerek aktarıldı. Daha sonra aynı bölgede bulunan Trakya Elektrik İşletmesi’ne ait dönüşüm santraline geçildi. Santralda görevli teknik uzmanlarca dönüşüm işlemine dair teknik bilgileri ve İSG uygulamalarını içeren sunum yapıldı.

İkinci gün ise BOTAŞ LNG İşletme Müdürlüğü’nde düzenlenen seminerde Üsküdar Üniversitesi akademisyenleri tarafından sunumlar yapıldı. Üsküdar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Programları Koordinatörü, ÜSGÜMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Uçan ‘Bakım ve Onarım Standartlarına Göre İş Sağlığı ve Güvenliği Değerlendirmeleri ve Pratik Bilgiler’, öğretim görevlisi Nuri Bingöl ‘D tipi Exproof Ekipmanların Kurulumu, İşletilmesi, Bakım ve Onarımı’, öğretim görevlisi Mustafa Kemal Çınarlık ‘Boru Hattı Tesislerinin Güvenli İşletimi ve Acil Durumlarda Müdahale’, öğretim görevlisi Turabi Karadağ ‘İşyerlerine İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerinin Entegre Edilmesi’ başlıklı sunumlar yaptı.

ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB) 2022 Raporu, dünyayla aynı anda Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010, 2015-2022 ile
  • Randevu Al