İş çıkışı sevgiliyle buluşacaksanız...

İş çıkışı sevgilisiyle buluşacaklara 7 hayati tavsiye...

İş çıkışı sevgiliyle buluşacaksanız...

Hafta sonundan hafta sonuna buluşmak çare değil, iş çıkışında da zaman geçirmek lazım. Peki nasıl sağlanacak bu düzen? İşte hafta içi buluşmalarından randıman alamayan sevgililer için 7 hayati tavsiye! Akşam olacak mesai bitecek, işten çıkılacak doğru eve mi? Yoksa bir yerlerde bekleyen bir sevgiliniz mi var? Geri sayım başlıyor ve kendinizi 4-5 saatlik bir maratonun içinde mi buluyorsunuz? Bu sıkışık zamanı nasıl yöneteceğinizi henüz çözememişseniz belki de bu liste size yol gösterebilir...

YEMEK FASLINI KISA TUTUN

Buluştuğunuzda muhtemelen ikinizde aç olacağınızdan, yemek yemek için gideceğiniz yer muhtemelen bir fast food mekanı olacaktır. Bu gibi yerlerde birlikte zaman geçirmek çok eğlenceli olmayabilir. Yemeği hızlıca yiyip birbirinize zaman ayırabileceğiniz bir yerlere kaçın.

ÖNEMLİ MEVZULARA GİRMEYİN

İş çıkışlarında sadece belirli bir saate kadar birlikte zaman geçirebiliyorsunuz. En iyi ihtimalle 19:00'da gerçekleşecek bir buluşma ancak 23:00'e kadar sürebiliyor. Bu 4 saatin 1 saatini yemek içmek, bir yerlere gitmek alsa, geriye 3 saatiniz kalıyor. Bu 3 saati mümkün olduğunca romantizme ve eğlenceye ayırın. İlişkinizin durumu hakkında bir konuşma için asla yeterli olmayan bu zaman dilimi çıkabilecek olası bir tatsızlığın da zaman stresiyle yoğrulup daha beter başınıza bela olmasına yol açabilir. O yüzden önemli mevzuları hafta sonuna bırakın.

İŞİ İŞTE BIRAKIN

Mesai çıkışında bazen akşam saatlerine iş sarkabilir bu gibi durumlarda gerekirse uykusuz geceleri göze alın ve buluşma sırasında işle ilgili herhangi bir telefon ya da maille ilgilenmeyin. Zaman aleyhinize işlemesin!

MÜMKÜNSE TELEFONLARINIZI KAPATIN

Telefonlar çağımızın mucizesi olduğu kadar baş belası da olabiliyor. Eğer çok sık aranan sorulan biriyseniz buluşmalar sırasında telefonunuzu sessize alın ya da kapatın ki birlikte geçireceğiniz zamanlar sabote edilmesin.

UZAK YERLERE GİTMEYİN

Çoğu buluşma yanlış mekan seçimi sebebiyle kısa sürebiliyor. Misal iş yerleri Beşiktaş ve Sarıyer'de olan bir çift tutup da Ataşehir'de buluşmak isterse yapabilecekleri en kötü tercihi yapmış olurlar. Buluşmada baş başa geçecek zamanı yollarda heba etmenin anlamı yok, iş yerlerinize en yakın yerlerde görüşün.

BİLDİĞİNİZ YERLERE GİDİN

Daha önce gitmediğiniz bir mekana giderek risk almayın çünkü yaşayacağınız memnuniyetsizlik bütün akşamı sabote edebilir. Daha önceden gidip memnun kaldığınız mekanları tercih edin. Beklenmedik tatsızlıklarla zaman kaybetmeyin.

HER ANI DEĞERLENDİRİN

Zaman gerçekten kıymetli bir hazine ve geri dönüşü yok. Mümkün olan tüm zamanı sevgilinizle geçirin, gerekirse onu evine kadar bırakın. Yolda da birlikte zaman geçirmiş ve laflamış olursunuz. Tabii biraz fedakarlık ister bunlar ancak onun için fedakarlık yapamayacaksanız nasıl yürüyecek ki bu işler? RADİKAL