İnternetsiz hayat panikletiyor

Klinik psikolog Ahmet Yılmaz, teknoloji cihazlarını ve interneti kullanamamanın şahısta stres ve endişeye yol açtığını belirtti.

İnternetsiz hayat panikletiyor
Paylaş:

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nden uzman Klinik Psikolog Ahmet Yılmaz, teknoloji cihazlarını ve interneti kullanamamanın bireyde stres ve endişeye yol açtığını belirterek, şunları söyledi: "Bağımlılıkta görülen maddeye ulaşılamadığında ortaya çıkan huzursuzluk ve endişe hali, aynı şekilde internete girilemediğinde ya da teknolojik aleti kullanılamadığında da kaygıya sebep oluyor. Elektrik kesildiğinde internete giremeyen. televizyon izleyemeyen insanlar paniklemeye başlıyor. Sosyalleşmeyi sanal ortamda oluşturan birey, elektriklerin kesilmesi ve sanal ortama girememesiyle yalnızlık hissediyor ve huzursuz olmaya, panik yaşamaya başlıyor."

Teknoloji bağımlılığı günlük hayatı olumsuz etkiliyor. Teknoloji cihazlarını ve interneti kullanamamanın şahısta stres ve endişeye yol açtığmı söyleyen Üsküdar Üniversitesi NPISTANBUL Hastanesinden Uzman Psikolog Ahmet Yılmaz, "Bağımlılıkta görülen maddeye ulaşılamadığında ortaya çıkan huzursuzluk ve endişe hali, aynı şekilde internete girilemediğinde ya da teknolojik alet kullanılamadığında da kaygıya neden oluyor" dedi.

Günümüzde teknoloji, bilgi ve iletişim kaynağı olmanın ötesine geçmiş durumda. Çocuk, genç ve yetişkinler için bağımlılığa dönüşen teknoloji cihazları ve internet ile şahıslar, ilişkileri gerçek dünyadan daha çok sanal dünyada yaşamaya başladı.

ÇOCUKLARA KULLANIMLA İLGİLİ SINIRLAMA GETİRİLMELİ

Yılmaz, ailelere ise ''Çocuklarınıza küçük yaşlardan itibaren teknolojik alet kullanımı ile ilgili sınırlar getirin. Onları sosyal aktivitelere yönlendirin. Arkadaşları ile dışarıda vakit geçirmesi için yönlendirin ve cesaretlendirin" tavsiyelerinde bulundu.

 Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: