Deprem Travma Psikolojisi

İnternet bağımlılığından kurtulmak mümkün mü

İnternet başında çok mu zaman harcıyor sunuz? Peki internet bağımlılığından kurtulmak mümkün mü?

İnternet bağımlılığından kurtulmak mümkün mü

İnternet başında çok mu zaman harcıyor sunuz? Peki internet bağımlılığından kurtulmak mümkün mü?

Prof. Dr. Nevzat Tarhan anlatıyor… İnternet kullananların sayısı her geçen gün artıyor. Kullanıcı sayısının artması birtakım tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Bilinçli kullanıcılar için herhangi bir olumsuzluk söz konusu değilken saatlerce, hatta günlerde bilgisayar başından ayrılmayanlar için durum vahim. Birçoğu durumunun, bağımlı olduklarının farkında bile değil.

BAĞIMLILIKLA İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN…

İnternet bağımlılığının birçok ruh sağlığı sorunlarını beraberinde getirdiği konusunda uyarılarda bulunan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan internet bağımlılığının tedavisini anlattı. - İnternet bağımlılığının tedavisi var mı? - Her bağımlı, tedavi edilir mi? - Tedavi süreci ne kadar? - Nasıl bir yol izleniyor? PROGRAMI BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ… Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teknolojiyle beraber hayatın bir parçası haline gelen dijital oyunlar, özellikle çocuk ve ergenlerde bağımlılık riski oluşturuyor.
  • Davranışsal bağımlılıklar arasında yer alan oyun bağımlılığında bilgisayar ve cep telefonlarının önemli tetikleyiciler olduğunu kaydeden Psikiyatri Uz
  • Akıllı telefonlarda geçirilen vakitler arttıkça, sosyal medya mecralarının yanı sıra mobil oyunların da önemi günden güne artıyor.
  • Tablete alışan çocuklar okula başlayınca kalem tutamıyor mu?
  • Eşimle 10 yıllık evliyiz. 2. senesinde bilgisayarda seks sitelerine girmeye başladı. Hala devam ediyor. Bu son 2 sene içinde de beni aldattı. Güven ko
  • Sosyal medya dedektiflik yaptırıyor! Toplumun yüzde %59’u, eşini sosyal medyada kontrol ediyor!
  • Randevu Al