Deprem Travma Psikolojisi

İnovatif çocuklar yetiştirmek

Çağımızda bilginin önemi yerini yaratıcılığın önemine bıraktı. Çünkü artık herkes bilgiye kolaylıkla ulaşabiliyor. Önemli ve farklı olansa ulaşılan bilgilerin yeni bilgiye ya da ürüne inovatif bir şekilde dönüşmesi.

İnovatif çocuklar yetiştirmek

Çağımızda bilginin önemi yerini yaratıcılığın önemine bıraktı. Çünkü artık herkes bilgiye kolaylıkla ulaşabiliyor. Önemli ve farklı olansa ulaşılan bilgilerin yeni bilgiye ya da ürüne inovatif bir şekilde dönüşmesi.

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

inivasyonBugünlerde herkes yaratıcılıktan bahsediyor. Kimimiz yaratıcı fikirlerin peşinden gidiyor ve iş hayatımızı buna göre şekillendiriyoruz, kimimiz de yaratıcı fikirleri bizzat oluşturuyoruz. Çağımızda bilginin önemi yerini yaratıcılığın önemine bıraktı. Çünkü artık herkes bilgiye kolaylıkla ulaşabiliyor. Önemli ve farklı olansa ulaşılan bilgilerin yeni bilgiye ya da ürüne inovatif bir şekilde dönüşmesi. Şimdiden çocuklarımızın da yaratıcı bireyler olması için, onlara okullarda farklı dersler okutuyoruz. Okul dışı kurslarda yaratıcılıklarını geliştirmeye uğraşıyoruz. Çünkü, gelecekte bugünden daha da önemli olacak olan yaratıcılık çocuklarımıza yepyeni kapıları açacak. Yaratıcılığı geliştirmek ya da öldürmekse sizlerin elinde. Nasıl mı?

YARATICILIĞI ÖLDÜREN NEDENLER

1. Daha önce denedik olmadı! 2. Çok zaman alır. 3. Çok masraflı olur. 4. Yeni sistemler gerekir. 5. Hiçbir zaman onaylanmaz. 6. Neden bana bir yazı ile bildirmiyorsun? 7. Bu taslak bir öneri 8. Bunu burada yapamazsın, bizim tarzımız değil! 9.   …bey bunu beğenmez. 10.  Bozulmadıkça tamir etme! 11. Doğru olabilir ama… 12. Şu anda zamanımız yok, çok meşgulüz. 13. Belki sonra 14. Bütçede yok!

 YARATICILIĞI GELİŞTİREN NEDENLER

1. Başka düşünceler var mı? 2. Bize uygun seçenekleri gözden geçirelim. 3. Daha başka hangi bilgileri alabiliriz? 4. Başka kimin görüşünü alabiliriz? 5. Eğer olmazsa? 6. Nasıl geliştirebiliriz? 7. Başka kim katkıda bulunabilir? 8. Neden hep böyle yapıyoruz? 9. Düşünceni biraz daha açıklayabilir misin? 10. Daha başka nasıl yapalım? 11. Demek istediğim öyle mi? 12. ….konusunda yardımına ihtiyacım var. 13. Teşekkür ederim. 14. Büyük fikir  ERA KOLEJLERİ
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Çocuğunuz evin küçük hükümdarı olmasın!
  • Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı, Prof. Dr. Nilgün Sarp depremin, çocuğun ruh sağlığı üzerine yapabileceğ
  • Güven ve sevgi dolu bir baba-çocuk ilişkisinin çocuğun kendini değerli hissetmesini sağladığını belirten Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, çocukluğ
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Randevu Al