İngiltere’de ilginç araştırma

İngiltere’de ulaşım yetkilileri, yoğun olarak kullanılan otoyolların büyük bir kısmına artık şerit çizmeyi planlamadıklarını açıkladı.

İngiltere’de ilginç araştırma

Bunun sebebi ise sürücülerin şeritsiz yollarda daha yavaş ve dikkatli otomobil kullandıklarının ortaya çıkması.

Uzmanlar yaptıkları bir araştırmayla, Britanya adasındaki otoyollarda son 100 yıldır kullanılan şeritlerin kaldırılmasının araçların ortalama hızını yüzde 13 oranında azaltacağını düşündüklerini açıkladı.

Yetkililer, şeritsiz yollarda sürücülerin kendilerinden emin olamadıklarını ve tedirgin hissettikleri için yavaşladıklarını söyledi. Başkent Londra’daki otoyolların işletmesinden sorumlu olan ‘Transport For London’ yöneticileri “Özellikle otoyolların ortasında ve kenarlarında bulunan şerit işaretlerinin kaldırılması yağmurlu havalarda hayat kurtarmada önemli bir fark yaratabilir” dedi.

Times gazetesine konuşan yetkililer daha şimdiden Güney Londra’daki A22- A23 ve şehir merkezinden geçen A100 otoyollarından şeritlerin kaldırıldığını ve bu uygulamanın önümüzdeki günlerde şehrin diğer kalabalık yollarına da ulaştırılacağını belirtti.

DENEMELER BAŞLADI

Wiltshire ve Derby’de de bu sistemin denenmekte olduğu, ayrıca Norfolk’ta da denemelere başlanması için hazırlıklar yapıldığı açıklandı.

Yol güvenliğini sağlamak için kampanyalar yürüten RoadPeace yardım derneği uygulamayı sevinçle karşıladı ve şeritsiz yolların birçok hayat kurtaracağına inandıklarını söyledi.

A.A

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al