İngiliz astronot uzaydan yanlış numarayı aradı

Telefonunuzun çaldığını ve karşıdaki kişinin “Merhaba, orası Dünya mı?” diye sorduğunu hayal edin. Bu olay İngiltere’de yaşandı ve arayan kişi gerçekten uzaydan arayan bir astronottu.

İngiliz astronot uzaydan yanlış numarayı aradı

Geçtiğimiz haftalarda Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) ulaşan astronot Tim Peake yanlış numarayı çevirince fıkra gibi bir olay yaşandı. Şaka yapmadığı konusunda ısrarcı olan Peake ise bir Tweet atarak aradığı kişiden özür diledi. “Yanlışlıkla arayarak, ‘Merhaba, orası Dünya mı?’ diye sorduğum hanımdan özür diliyorum. Bu bir şaka telefonu değildi… Sadece yanlış numara!”

Bu Peake’in telefonla yaşadığı ilk zorluk da değil. Daha önce de ailesini arayan Peake evde kimse olmadığı için telesekretere mesaj bırakmak zorunda kalmıştı.

İngiliz astronot 15 Aralık’ta UUİ’na ulaştı ve önümüzdeki 6 ay burada kalarak bilimsel deneyleri yürütecek. 43 yaşındaki Peake 25 senedir UUİ görevine seçilen ilk İngiliz astronot oldu. Peake, 8 bin başvuru arasında seçilerek 2009’da ekibe katıldı. “

A.A

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Trol nedir, kime denir? Anlayalım, öğrenelim, saptayalım, ayıklayalım ve tabii ki kurtulalım. Peki nasıl? İşte rehberiniz...
  • Bu depresyonun sıklığı %5-20 olarak bildiriliyor. Peki Postpartum depresyonu nedir? Kadınlar doğum sonrası ilk yıl içinde, psikiyatrik hastalıklar (an
  • Ağustos böceğinin ötüşü doğanın en hoş seslerinden biri olarak görülür. Bu böceğin sesi gizemli olduğu kadar yüksektir de.
  • Kirazın gut hastalığından kaynaklanan ağrıları dindirdiği bildirildi.
  • Cep telefonları ve diğer elektronik cihazların hassas elektronik sistemleri etkileyebileceği söyleniyor. Ama bunu kanıtlamak neden bu kadar zor?
  • Vişne nelere iyi geliyor?Kırmızı meyvelerden vişnenin ekşi tadının yanında çok tatlı, sağlığa yararlı etkileri var.
  • Randevu Al