Deprem Travma Psikolojisi

İneklerin arasındaki küçük kız buzağı gibi büyümüş

Rusya'da ineklerin arasında büyüyen küçük kız çocuğu buzağı gibi büyüdü, möleyerek iletişim kurmaya başladı.

İneklerin arasındaki küçük kız buzağı gibi büyümüş

Rusya'da ineklerin arasında büyüyen küçük kız çocuğu buzağı gibi büyüdü, möleyerek iletişim kurmaya başladı.

Rusya'nın Ural Dağları bölgesinde bulunan Solikamsk bölgesinde güvenlik güçleri inek sürüleri ile yaşayan 5 yaşındaki bir kız çocuğu buldu. Sürünün arasında büyüdüğü tespit edilen kızın, konuşamadığı ve çevresindekilere sadece inekler gibi möleyerek iletişim kurduğu görüldü. İsmi olmayan ve sorumsuz ailesi tarafından ineklerin arasına terk edilen kızın, insan gibi yemek de yiyemediği, üzerinde hiçbir kıyafetin olmadığı ve sürekli tencereden süt içtiği kaydedildi. Ailesinden alınan küçük kız psikologların gözetimi altında uzun bir tedavi süreci geçirecek. Rusya'da daha önce de 2009'da Natasha Mikhailova isimli bir kız babasının evinde köpeklerle birlikte büyütülürken bulunmuştu. Ailesinden alınan Mikhailova'nın da sadece havlayarak iletişim kurabildiği belirtilmişti.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al