İNCİRİN DE YEME ZEVKİ VAR

İNCİRİN DE YEME ZEVKİ VAR

Milliyet

İncir özellikle kanı temizleyici etkisiyle bilinir. Kuru öksürük ve iltihap için de incir önerilmektedir.

 


Ancak çok etkili bir meyve olduğu için ancak makul miktarlarda tüketilmelidir. Birkaç kuru inciri yatmadan önce yerseniz mideniz zararlı asitlerden de arındırılmış olacaktır.

İNCİRİ NASIL TÜKETİRSEK NEYE İYİ GELİR?

1.    Süt içerisinde kaynatılmış inciri yer ve sütü içerseniz size güç verir ve kanı temizler.

2.    Süt içerisinde incir ve birkaç badem içini kaynatıp içine biraz şeker ekleyin. Bunu içtiğinizde midenize iyi gelecek ve harareti alacaktır.

3.    Kronik kabızlık çekenlerin her gün 2–3 tane incir kurusu yemeleri önerilmektedir.

4.    Suda kaynatılmış incir kurusu boğaz şişkinliğine ve iltihaba iyi gelmektedir.

5.    İştahsızlık yaşayanların yemeklerden 20 dakika önce birkaç tane kuru incir yemesi iştahlarını açacaktır.

ÖNEMLİ NOKTALAR


1. vitamin ve mineral açısından çok kuvvetli bir meyve olduğu için kişinin sindirim sistemi kapasitesine göre tüketmesi gerekir. Bu nedenle mide rahatsızlığı olanlar doktora danışmalıdır.

2. İncir diyabet hastalarına iyi gelir.

3. Taze olarak tüketiliyorsa incirin sütüne dikkat edilmelidir. ağız kenarlarında yaralara neden olmaması için yedikten sonra ağzınızı iyice yıkamanız gerekmektedir.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al