İlk buluşmada bunlara dikkat!

Kadınlar ve erkekler için bir randevuda işlerine yarayacak püf noktaları.

İlk buluşmada bunlara dikkat!

Bir buluşmadan önce çoğu zaman sadece ne giyeceğimize odaklandığımız için, buluşma sırasındaki davranışlarımız hakkında hiç düşünmeyiz bile. Karşınızdaki kişinin beden dilini doğru okuyabildiğiniz sürece, size gizli ne tür mesajlar verdiğini anlayacaksınız ve siz de kartlarınızı ona göre oynayacaksınız. İşte sizin ve onun, bilerek ya da bilmeyerek yaptığı hareketler ve ne anlama geldikleri…

KOLLARI SÜREKLİ OYNATMAK

Çoğu zaman agresif bir ruh halinin yansıması olarak yorumlanan bu hareket iyiye işaret değildir.. Eğer karşınızdaki kişi parmaklarını da masaya vuruyorsa hiç umut yok.

DOKUNMA

karşımızdaki kişi bir yabancıysa, dokunmak erotik bir hareket olarak algılanır. Eğer farkında olmadan kendi kendinizin koluna, omuzuna yada boynuna dokunursanız bu karşınızdaki kişiye "onun size dokunmasından hoşlanacağınız" mesajını verebilir.

AĞZINIZI KAPATMANIZ

Kendinize güvenmediğinizi gösterir.

GÖZ TEMASI

Eğer birisi gözlerinizin içine üç saniyeden fazla bakıyorsa size güven ve dürüstlük mesajı gönderiyordur. Gözlerinize bakmayı seviyor ve tepkinizi ölçmek istiyor olabilir. Eğer birisinden hoşlanıyorsanız, göz temasını en önemli anahtar olarak görün.

KAFA YA DA KULAKLAR İLE OYNAMAK

İçinde bulunduğu durumdan utanan, sıkılan yada derin düğşünce halinde olan insanlar kulaklarıyla yada boyunlarıyla oynarlar.

PATLAK GÖZLER

Bir kişi, sizinle konuşurken gözlerini aniden ve çok fazla açıyorsa, dikkatli olun. Bu durum, asabi ve dengesiz bir karakterin belirtisi olabilir.

YUTKUNMA

Gırtlağın aşağı ve yukarı hareket etmesi stres ve utanç işaretidir.

AYAKLAR

Eğer birisinden hoşlanıyorsanız, ayaklarınızı ona doğru çevirirsiniz. Aynı durum, dizler için de geçerlidir.

ELLERİ BOYNUN ARKASINA ALMAK

Ssadece kontrolü hep elinde tutmaya alışmış birinin yapacağı kibirli bir harekettir.

ELLER BELDE

Bunu her kim yapıyorsa sizle alıp veremediği birşey var demektir. Dirseklerin açılması vücudun hacmini büyüterek savaşa davet eden, savunmacı ve güç gösteren bir anlamı vardır. Bunu size bir erkek randevunuzda yapıyorsa dikkat edin çünkü sizi küçük görüyor anlamına gelir.

KOLLARI BAĞLAMAK

Ne kadar mesafeli! Aynı zamanda gerginlik sıkıntıya işaret edebilir.

KAFAYI EĞME

Arkadaşlık, ilgi ve düşünme işaretidir. Aynı zamanda gözler de eğilirse, cilve yapılıyor da olabilir.

KİŞİYE DOĞRU EĞİLME

Açık bir şekilde "konuşmaya devam et” demektir.

ESNEME HAREKETLERİ

Söylediğiniz ile aynı fikirde olmadığı anlamına gelir.

DİL ÇIKARMAK

Birinin size dilini çıkarması arkadaşça ve flört dahilinde bir jesttir ancak eğer bir söz ettikten sonra dilinin ucunu gösteriyorsa bu, az önce söylediğinin yalan olduğu anlamına gelir.

AYAK PARMAKLARIN ÜZERİNDE YÜKSELME

Baskın davranma ya da tehdit etme anlamı taşır.

İKİ YANA SALLANMAK

Üst vücutla yapılan hareketler kendine güvenin ifadesidir. Ama fazlası ilgiye duyulan ihtiyacı da gösterebilir. Erkekler bu hareketin kendilerini önemli göstereceğini düşünürken kadınlarsa tüm kontrolün ellerinde olduğunu gösterdiğini düşünürler.

BOĞAZ TEMİZLEME

Kuşku ya da aksi fikirde olunduğunun işaretidir. Eğer birisi boğazını temizliyorsa, konuşulanın tatsız olduğuna ya da doğru olmadığına dair konuşacak demektir.

GÖZ KIRPMA

Bu, arkadaş canlısı ve sonu açık bir harekettir. Bu insan, sevilmek istiyor.

KAFANIN GERİYE ATILMASI

Züppe bir hareket. Kişilere burun ucuyla bakma anlamı taşır..

MAHMURE

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İç disiplini olmayan bir kimsenin zevk tuzaklarına kolayca düştüğünü belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, şu anda bütün dünyada, gelişmiş ül
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından düzenlenen “Ruh Sağlığı ve Din Ul
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Amacı olmayan insan hayat yolculuğunda kaybolur” dedi.
  • İntihar eyleminin sadece bireyi değil, ailesini, sevdiklerini ve zaman zaman içinde bulunduğu toplumu dahi etkileyebilen yıkıcı bir eylem olduğunu bel
  • Tatilin sona erip eve dönüşün başladığı bugünlerde uzun süren seyahatler çocukların sıkılmasına neden olabiliyor.
  • Malazgirt Zaferi’nin toplumsal birlik ruhunun öneminin vurgulanması açısından önemli olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Malazgirt ruhunun g
  • Randevu Al