İlişkilerde nasıl hünerli oluruz?

Psikiyatrist Oğuz Omay ilişkilerde hünerli olmayı anlattı.

İlişkilerde nasıl hünerli oluruz?

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi işbirliğiyle her Çarşamba düzenlenen Multi Disipliner Bilimsel Toplantı'nın bu haftaki konuğu Psikiyatrist Oğuz Omay'dı. NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar davetlisi olarak toplantıya katılan Omay, Kişilerarası İlişkiler Terapisi KİPT isimli bir sunum yaptı. Sunumun ardından Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan Omay'a plaket takdim etti.

Tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayan Dr. Oğuz Omay, psikiyatri uzmanlık eğitimini ise Fransa Lyon'da, Claude Bernard Üniversitesi'nde aldı. Otuz yıldır Fransa'da yaşayan Omay, Güney Fransa'da, La Teppe Tıp Merkezi'nde kendi kurduğu Perinatal Psikiyatri Servisinin şefi olarak görev yapıyor.

Aynı zamanda Uluslararası Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi Derneği'nin (International Society of Interpersonal Psychotherapy - ISIPT) Başkan Yardımcısı da olan Oğuz Omay, kişilerarası ilişkiler psikoterapisinin özünü hissettirmek için sunumlar yaptığını söyledi.

Uzun yıllara dayanan mesleki tecrübelerini yaşadığı olaylarla birleştiren ve ortaya çıkan sonuçları hekim, psikiyatrist ve psikologlarla paylaşan Omay, sunumu boyunca teknik becerilerdeki yetkinlik yanında ilişkilerdeki hünerin ve hasta hekim diyaloğunda hasta üzerinde odak kurmanın önemini vurguladı.

Uluslararası Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi Enstitüsü onaylı KİPT Eğitimcisi ve Süpervizörü olan Oğuz Omay; Fransa, Türkiye, İskoçya ve Kanada'da; İngilizce, Fransızca ve Türkçe Kişilerarası İlişkiler Terapisi KİPT eğitimleri veriyor.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Randevu Al