İlginç ilişki tespitleri

Her kadının kafasını kurcalayan sorular: Doğru kişiyle birlikte miyim? O bir yalancı olabilir mi? Neden ilişkim kötüye gidiyor? İşte bu soruların yanıtları ve ilginç ilişki tespitleri!

İlginç ilişki tespitleri
Paylaş:

BENCİL MİSİNİZ?

Mutluluk, düzenli ilişkiler karşılıklı ilgi, işbirliği ve iletişimle mümkün. Bencillik ise tersine, ilişkileri mahveden en önemli sorunlardan biri.

Birçok insan bencil olduğunu kabul etmez. Mesela arkadaş grubunuzla beraberseniz, ilgi odağı olmanın fırsatlarını ararsınız. Çok az dinlersiniz çünkü o sırada ilginin tekrar size dönmesiyle meşgulsünüzdür. Aşk, ilişkiler anlamında düşündüğümüz zaman durum daha kötü, çünkü o insanla hayatı paylaşıyorsunuz.

Kendinden vermek ya da bir şeyleri paylaşmak size zor ve uzak geliyorsa, kişiliğinize yönelik saldırılarla sıkça karşılaşıyorsanız, kalabalık ortamlarda ilgi ve alaka başkasındaysa, hemen moraliniz bozuluyorsa, insanları affetmek, onları bağışlamak dünyanın en zor işiymiş gibi görüyorsanız işte bencilsiniz.

HER KADININ KAFASININ KURCALAYAN SORU: DOĞRU KİŞİYLE BİRLİKTE MİYİM?

Onun doğru kişi olup olmadığını düşünmekte bir sakınca yok, ama bunu kendimize saklamalı ve zamana bırakmalıyız.
Geleceğe dair planlar kurmaktansa, bugünü yaşamaya bakın. O an neler yaşanıyorsa, iyi veya kötü, onlarla ilgilenin. Kendinizi geleceğe yönelik hayaller kurarken yakaladığınız zaman, kibarca bu hayallere gitmeleri gerektiğini söyleyin.

Düşüncelerinize, hayallerinize ve hislerinize kapılmaktan kaçının ve bunların sadece sizin kafanızda olduğunu kendinize söyleyin. Belki doğru kişiyle birliktesiniz ancak bunu anlayabilmek için işi zamana bırakın ve kendinizi de kırılmaktan koruyun. Unutmayın, aşk her zaman karmaşıktır ve ne zaman ne olacağı belli olmaz.

İYİ BAŞLAYAN İLİŞKİLER NEDEN KÖTÜYE GİDİYOR?

Güzel başlayan ilişkiler, zamanla kötüye gidebiliyor. Buna sebep olan birkaç faktör var.

İlişkinin en başlarında her şey çok güzeldi, çünkü partneriniz sizi etkilemeye çalışıyordu. Şimdi geriye ne hazırlanan o romantik yemekler kaldı ne de eğlenceli geceler için planlar. Sorumluluğun paylaşılmadığı, tek tarafın ilişkinin devam edebilmesi için çaba harcadığı ilişkiler ne yazık ki bitmeye mahkumdur.

Geçmişten gelen duygusal yükleriniz, zamanla ilişkinize zarar vermeye başlıyor. Çözemediğiniz duygusal problemleriniz, belki küçükken ailenizde yaşadıklarınız ya da eski sevgilinizle ilgili soru işaretleriniz, sanki her ilişkinizde aynı şeyler yaşanacakmış gibi hissetmenize ve davranmanıza yol açıyor. Bunları mutlaka çözmelisiniz.

Birbirinizi olur olmaz her konuda, zaman, mekan ya da etrafınızda insan olup olmadığı fark etmeden, acımasızca eleştirmeye başlamanız, ilişkiyi bitirmek için tek başına yeterli bir sebep.

Hayattan beklentileri, hayalleri, umutları ve hedefleri farklı olan insanlar, ilişkiye çok güzel başlamış bile olsalar ilişkinin yürümesi çok zor. Nasıl ayla güneş bir araya gelemezlerse, bu iki insanın da ilişkiyi yürütme olasılığı o kadardır.

PARTNERİNİZİN YALAN SÖYLEDİĞİNİ NASIL ANLARSINIZ?

Tek bir yalanın ilişkiyi sonsuza kadar mahvedebileceğinin farkındayken, siz partnerinizin size sürekli yalan söylediğinden şüpheleniyorsunuz. Peki nasıl emin olacaksınız?

Bir insan kaybetmeye ya da çok fazla acı çekmeye başladığı zaman yalana başvurur. Onu dikkatli izleyin.

Şüphelendiğiniz konuda, ona nasıl hissettiğini sorun. Doğru söylüyorsa size kızacak ve bunu söyleyecektir.

Gülerken gözlerinin içine bakın. Eğer herhangi bir hareketlenme yoksa, muhtemelen sahte bir gülümsemenin arkasına
saklanıyordur.

Konuşmalarınızı telefon ya da internet yoluyla yapmaktan kaçının. Araştırmalar, yalanların çoğunlukla bu şekilde söylendiğini gösteriyor ve yüz yüze kurulmayan iletişim sayesinde kandırılma riskiniz artıyor.

MAHMUREBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: