Deprem Travma Psikolojisi

İkiz kardeşler aynı gün baba oldu

İngiltere'de ikiz erkek kardeşler, aynı gün baba oldular. Aynı hastanede, aynı doğum havuzunda yaşanan doğumu, aynı kadın doğumcu gerçekleştirdi.

İkiz kardeşler aynı gün baba oldu

İngiltere'de ikiz erkek kardeşler, aynı gün baba oldular. Aynı hastanede, aynı doğum havuzunda yaşanan doğumu, aynı kadın doğumcu gerçekleştirdi.

ikizkardeslerJeromme ve Jarrell Spence İngiltere’nin Wolverhampton şehrinde yaşıyorlar. 21 yaşındaki bu iki genç adam aylar önce aldıkları haber karşısında çok şaşırdılar. İkisinin de kız arkadaşına 26 Kasım’da doğum yapacakları söylenmişti. Bebeklerin sadece %5’inin beklenen günde dünyaya geldiğini düşünürsek tüm gerçekleşen tesadüflere rağmen Jeromme ve Jarrell Spance’in aynı günde baba olma ihtimali çok düşüktü. Mirror gazetesi, bu olasılığın 150 binde 1 olduğunu yazdı. Ancak hafta sonu ikisinin kız arkadaşı da doğum sancıları çekmeye başladı. Genç adamlar Wolverhampton's New Cross Hastanesine birbirini takip eden saatler içinde gittiler. Jeromme'un partneri 19 yaşındaki Tegan Compton oğulları Cameron’u dünyaya getirdi. 3.82 kg olan Cameron pazartesi sabahı saat 02.04’te doğdu. Bu sefer doğum havuzu Jarrell Spence’in Tegan Compton gibi 19 yaşında olan kız arkadaşı Francesca Ashe için hazırlandı. Ashe 3.48 kg olan Cassen’i 04.34’te dünyaya getirdi. Mirror gazetesine konuşan kadın doğumcu Barbara Kapoor bu tesadüfün aile için çok güzel olduğunu belirtti ve ekledi. “ Daha önce böyle bir şeyin gerçekleştiğini duymamıştım. Gerçekten inanılmaz.” Şaşkın olan Jeromme Spence, Mirror’a "İki doğum için aynı günün verildiğini biliyorduk ancak aynı gün gerçekleşebileceğini beklemiyorduk. İlk önce ben ve Tegan geldik, birkaç saat sonra küçük Cameron aramıza katıldı. Sonra doğum havuzu yıkandı, temizlendi ve Jarell ve Francesca geldiler. Annem benimleydi, Tegan doğum yaptığında torununu görmeye gitti birkaç saat sonra da ikinci bir torunu oldu. Aynı gün baba olmamız inanılmaz” dedi. Jarrell ise ailelerinin iki çifti de desteklemesinin kolaylaştığını söyledi. RADİKAL
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al