HÜCRELER BİRBİRİNİ YİYORMUŞ

HÜCRELER BİRBİRİNİ YİYORMUŞ

A.A

Rejimle kilo vermeye çalışanlarda, besin  eksikliğinin beyin hücrelerinin birbirini yemesine yol açtığı, bunun da açlık  hissini daha da artırdığı bildirildi.

 


İngiliz basınında çıkan haberlere göre, New York'taki Yeşiva Üniversitesi  Albert Einstein Tıp Fakültesi araştırmacıları, vücudun diğer bölgelerinde olduğu  gibi beyin hücrelerinin de kıtlığa karşı son enerji kaynağı olarak kendisine  başvurduğunu saptadı.

Araştırmacılar, vücudun bu duruma yağ asitleri üreterek cevap verdiğini  ve bunun da beyindeki açlık sinyallerini ve dolayısıyla yeme isteğini daha da  artırdığını belirtti.

Bulgu, rejim yapan birçok kişinin kilo verememe nedenine de açıklık  getiriyor.

Bilim adamları, bu bulgunun, yeni bilimsel olarak kanıtlanmış kilo verme  yöntemlerinin bulunmasını sağlayabileceğini belirtti.

Fareler üzerinde yapılan deneylerde, “otofaji” olarak bilinen beyin  hücrelerinin kendi kendini yemesini önlemenin, besin kıtlığına karşı açlık  seviyesinin yükselmesine de engel olduğu belirlendi.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al