Deprem Travma Psikolojisi

Horlamasından kimse uyuyamıyor

Geçirdiği ameliyat sonucu ses teli sinirinin kesildiğini ileri süren İncigül Güçlü, şiddetli horlaması nedeniyle komşularının rahatsız olduğunu, çocuklarının uyuyabilmesi için sabaha kadar uyumadığını söyledi.

Horlamasından kimse uyuyamıyor

Geçirdiği ameliyat sonucu ses teli sinirinin kesildiğini ileri süren İncigül Güçlü, şiddetli horlaması nedeniyle komşularının rahatsız olduğunu, çocuklarının uyuyabilmesi için sabaha kadar uyumadığını söyledi. horlamaGüçlü, 2010 yılında geçirdiği guatr ameliyatı sonrasında hayatının karardığını belirtti.

Salihli'nin Kocaçeşme Mahallesi'nde yaşayan 4 çocuk annesi Güçlü, operasyon sırasında ses teli sinirinde meydana gelen hasar sonucu ses tonunun yüksek çıktığını kaydetti. Bu nedenle yüksek sesle horladığını ve çocuklarının uyandığını, hatta komşularının bile sesinden rahatsız olduğunu ifade etti. Operasyonda ses telinin kesildiğini iddia eden den Güçlü "Şu anda boğazımdan çok yüksek oranda bir ses geliyor. Bu ses, guatr ameliyatı esnasında zarar gören ses tellerinden kaynaklanıyormuş. Uykum esnasında çıkan sesten dolayı çocuklarım uyuyamıyor. Ben de çocuklarım uykusuz kalmasın diye sabaha kadar uyumuyorum. Ancak geceleri boğazımdan gelen ses o kadar şiddetli ki, evimizin karşısında bulunan komşular bile sesten rahatsız olabiliyor" diye konuştu. Yorulduğunda çıkan sesin arttığını anlatan Güçlü, son aylarda birkaç kez bayılarak hastaneye kaldırıldığını belirterek "Devletimizin verdiği yardımlarla geçimimizi sağlamaya çalışıyoruz. Çarşıya pazara çıktığımda hemen yorulduğum için boğazımdan garip bir ses ve hırıltı çıkmaya başlıyor. Yanımdan geçenler uzaklaşıyor, bazen "üzerinde ne taşıyorsun, bomba mı?" diyenler bile oluyor. Allah Rızası için birileri bana el uzatsın. Sağlığım yerinde olsun ben evime bakayım" dedi.

SESİ EVLERİMİZİN İÇİNE KADAR GELİYOR

Güçlü'nün komşusu Saadet Özkan ise "İncigül Hanım, evde temizlik yaptığı ya da üzüldüğü zaman sesi daha çok çıkıyor. Size yalan gelir belki ama biz evinin karşısında oturduğumuz halde özellikle geceleri hırıldama sesi ve aşırı horlama sesi evimizin içine kadar geliyor. Dışarıya çöp dökmeye falan çıktığında İncigül Hanımın olduğunu hemen anlıyoruz. Biz komşuları olarak yaşadıklarını bizzat şahidiz" diye konuştu. İncigül Güçlü'nün gece çıkardığı sesten uyuyamadığını ileri süren bir başka komşusu Emine Kurt ise "İncigül Güçlü bu mahalleye taşınalı kısa bir süre oldu. Kendisini buraya taşınmasından dolayı ziyaret ettiğimizde bize rahatsızlığından bahsetti. Daha önce ikamet ettiği evlerde bu derdinden dolayı komşularının rahatsız olduğunu söylemişti. Biz de inanmamıştık. Ama gelin görüntü gece olup sessizlik çöktüğünde İncigül Güçlü'den çıkan ses gerçekten bizleri uyutmuyor" dedi. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al