Hollanda heyeti Üsküdar Üniversitesi'ni ziyaret etti

Tematik üniversite kimliğiyle öne çıkan Üsküdar Üniversitesi’ne ziyaretler devam ediyor. Hollanda’da sosyal hizmetler alanında çalışmalar yürüten bir grup, Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Hollanda heyeti Üsküdar Üniversitesi'ni ziyaret etti

Tematik üniversite kimliğiyle öne çıkan Üsküdar Üniversitesi’ne ziyaretler devam ediyor. Hollanda’da sosyal hizmetler alanında çalışmalar yürüten bir grup, Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti. Üsküdar Üniversitesi’nin eğitimdeki farklı konseptinin dikkatlerini çektikleri için ziyarette bulunduklarını belirten grup, Üniversite ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Türkiye’nin davranış sağlığı ve bilimlerinde ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, eğitimde yeni anlayışıyla dikkat çekiyor. Teorik ve pratik eğitimlerini NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’yle birlikte yürüten Üniversiteye ilgi ise her geçen gün artıyor.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN HABERLER

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİNİ TANIYIN

Bu kapsamda son olarak Hollanda’da sosyal hizmetler alanında çalışmalar yürüten aralarında psikiyatrist, psikolog ve sosyal hizmetler uzmanlarının bulunduğu bir heyet Üsküdar Üniversitesi’nin çalışmalarını yerinde görmek üzere Üniversiteyi ziyaret etti. Üniversitede heyeti Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Gültekin karşıladı. Huzurevi ve yaşlı bakım merkezlerini ziyaret için 3 günlüğüne Türkiye’ye geldiklerini belirten grup, çalışmalarıyla dikkat çeken Üsküdar Üniversitesi’ni de merak ettiklerini, onun için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi. Üniversite ve hastanenin çalışmaları ve işbirliğine ilişkin Zelka ve Gültekin’den bilgi alan heyet daha sonra Üsküdar Üniversitesi’ni gezdi. Üniversite olarak sosyal sorumluluğa her zaman önem verdiklerinin altını çizen Rektör Yardımcısı Zelka, insanlara faydalı kişiler yetiştirmeyi ilke edindiklerini söyledi. Ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten Zelka, ortak projeler için ise hazır olduklarını kaydetti. Şaban Özdemir (NPGRUP)  

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Üsküdar Üniversitesi, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
  • Randevu Al