Hobisi sarı-lacivert kuş üretmek

Aydın merkeze bağlı Kardeşköy'de muhabbet kuşu üreten fanatik Fenerbahçe taraftarı Ergün Barut, sarı-lacivert renklerdeki kuş sayısını artırmaya çalışıyor.

Hobisi sarı-lacivert kuş üretmek
Aydın merkeze bağlı Kardeşköy'de muhabbet kuşu üreten fanatik Fenerbahçe taraftarı Ergün Barut, sarı-lacivert renklerdeki kuş sayısını artırmaya çalışıyor. hobiBarut, Aydın Belediyesi'nden emekli olduktan sonra boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla 2 yıldır bu işi yaptığını, ayda yaklaşık 50 kuş üretebildiğini söyledi. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olması nedeniyle sarı-lacivert renklerde kuş üretimi yönünde çaba gösterdiğini belirten Barut, şöyle konuştu: "Fenerbahçeli olmam nedeniyle ürettiğim kuşların sarı-lacivert renklerde olmasını istiyorum. Sarı-lacivert renkte kuş üretebilmenin belirli koşulları var. Mesela anne sarı, baba lacivert veya baba sarı, anne lacivert olduğu zaman kuş sarı-lacivert çıkabiliyor. Çiftleştirilen kuşlardan anne sarı-lacivert, baba mavi ise yine sarı-lacivert renk elde edilebilmekte." Kuş yetiştiriciliğinin emeklilik sonrasında kendisi için vazgeçilemez bir uğraş haline geldiğini ifade eden Barut, kuşları çok sevdiğini, boş oturmak yerine muhabbet kuşu üretmekten büyük lezzet aldığını dile getirdi. Barut, şunları kaydetti: "Bir de işin içine sarı-lacivert kuş üretme sevdası girince bu iş bende hastalık yaptı, bırakamıyorum. Ürettiğim kuşların satışından elde ettiğim para, kuşlar için kullandığım yem, havuç, yumurta, darı unu gibi ihtiyaçlara ancak kafi geliyor. Bu işi hobi olarak yapıyorum ve para kazanma beklentim yok. Kuşları her gün beslemek, kendi aralarında ötüşmelerini dinlemek, sağlıklı olmaları için çaba harcamak, çiftleştirip yeni kuşlar üretmek bana büyük keyif veriyor. Gücüm yettiğince bu işi sürdürmek istiyorum." A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Randevu Al