Hipertansiyona radyolu çözüm

Ünlü doktor Prof. Mehmet Öz, hipertansiyon hastaları için mucize bir yöntemi Amerikan Time dergisine yazdı. İşte radyolu çözüm.

Hipertansiyona radyolu çözüm
Ünlü doktor Prof. Mehmet Öz, hipertansiyon hastaları için mucize bir yöntemi Amerikan Time dergisine yazdı. İşte radyolu çözüm. tansiyon1Öz’ün anlattığı yöntem sayesinde hipertansiyon hastaları kısa süre içerisinde rahat bir nefes alacak. Avrupa’da bu yıl uygulamaya başlanması beklenen ve ABD’de deneyleri gerçekleşecek yöntemde ameliyat ve ilaç yerine radyo dalgaları kullanılacak. Radyo dalgaları yardımıyla devredışı bırakılacak böbrekteki bazı sinirler hipertansiyon rahatsızlığını ortadan kaldırıyor. Genellikle 14/9’un üzerinde tansiyonu olanlarda görülen hipertansiyon rahatsızlığı bu yöntem sayesinde 3.2/1.2 oranında düşüyor. Hastalar normalde olması gereken 11.5/7.5 tansiyon oranına yaklaşmış oluyor. Uzmanların devrim yaratacak yöntem olarak adlandırdığı tedavi ilaçlarda görülen yan etki sorununu da ortadan kaldıracak. Radyo dalgalı tedavi sayesinde ilaç kullanımı engellenebilecek. Öz, konuyla ilgili olarak, “ABD 2012’de yöntemle ilgili büyük bir deney gerçekleştirecek. Yöntem 2 yıldapiyasaya sürülmüş olacak” dedi. Milliyet
Paylaş:



İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al