Hindistan'da 6,8 kiloluk bebek dünyaya geldi

Hindistan'da bir kadın 6,8 kilo ağırlığında bebek dünyaya getirdi.

Hindistan'da 6,8 kiloluk bebek dünyaya geldi

Doktorlar kız bebeğin ülkede şu ana kadar doğan en iri çocuk olabileceğini söylüyor.

Bebeklerin ortalama 2,5 ile 3,5 kilo arasında doğduğu Hindistan'da 6,8 kiloluk ağırlık altı aylık bir bebeğinkine eşit. 20 yaşındaki anne Nandini bebeği ülkenin güneyindeki Karnataka eyaletinde sezaryenle dünyaya getirdi.

Doktorlar bebeğin neden bu kadar kilolu doğduğunu anlamak için testler yaptıklarını söyledi.

Bebeğin boyu da 62 santimetre. Bu, yeni doğanlarda boyun ortalama 50 santimetre olduğu Hindistan'da ortalamanın çok üzerinde bir rakam.

ANNE ŞEKER HASTASI DEĞİL

Şeker hastası annelerin normalden ağır bebekler doğurması sık görülen bir durum. Ancak doktorlar annenin şeker hastası olmadığını söylüyor.

Anne ve bebeğin bakımını üstlenen Doktor SR Kumar, "Anneye ultrason ve kan testleri yaptık ama anormal bir durum yoktu. Örnekleri anne karnında metabolizma bozukluğu testine de yolladık. Sonuçları 48 saat içinde alacağız" dedi. Şu ana dek Hindistan'da doğan en ağır bebek geçen yıl dünyaya gelen 6,7 kiloluk erkek çocuğuydu.

Dünyanın en ağır bebeğiyse İtalya'da 1955 yılında 10,8 kilo olarak doğdu.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al