HEZEYANLI BOZUKLUK YAŞAYAN KİŞİLER

HEZEYANLI BOZUKLUK YAŞAYAN KİŞİLER

NP Grup

Kendisini beklenen büyük kurtarıcı olarak gören, peygamber olduğunu söyleyen veya Atatürk olduğu iddiasında bulunan hezeyanlı bozukluk yaşayan kişilerin nasıl tedavi edildikleri ve bu hastalığın hangi zeminden beslendiğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek. 

Değişmez sabit fikirlere sahip olan, sürekli takip edildiği düşüncesini taşıyan, beynine takılan bir chip ile izlendiğini düşünen, projelerine el koymak için gizli istihbarat örgütlerinin peşinde olduklarına sarsılmaz şekilde inanan kişilerin yaşadıkları hezeyanlı bozukluk nedir ve hangi ortamlarda yeşerip beslendiği konusu bu akşam İyi Bak Kendine programında gündeme getiriliyor.

Sürekli kendilerine tuzak kurulduğunu düşünen, herkesin kendine düşman olduğuna inanan, kimsenin duymadığı sesleri duyduğunu söyleyen ve emir aldığını ifade ederek 3. sayfa haberlerine konu olan hezeyanlı bozukluğun nasıl tedavi edildiğini NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Hasan Basri İzgi ve Uzman Psikolog İhsan Öztekin İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Gaipten sesler duyan, komşularının sürekli kendisine kötülük düşündüğüne inanan, eşi tarafından aldatıldığını düşünen kıskançlık hezeyanları yaşayan bu kişiler emir aldığına inanarak davranışlar geliştirebilirler. Projelerinin çalındığını, dünyayı kendisinin kurtaracağını, beklenen mesih'in kendisinin olduğunu düşünen hezeyanlı bozukluk ne zaman ilk belirtilerini verir, hangi zeminden beslenir, ailede sürekli eleştirici annenin soğuk ve despot baba figürlerinin etkilerinin ne kadar olduğu gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al