HER 3 KİŞİDEN BİRİ UYKUSUZ

HER 3 KİŞİDEN BİRİ UYKUSUZ

A.A

Yanlış yatak seçiminin uykusuzluğa neden olduğu ve toplumda her 3 kişiden birinin uykusuzluk çektiği bildirildi.

 


Laressa Yatak Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bayram, herkesin yaşamının bir döneminde uykusuz çektiğini söyledi.

Uykusuzluğun insanların günlük yaşamını etkilediğini belirten Bayram, bunun yaşam kalitesinin azalmasına, ruhsal ve fiziksel sıkıntılara yol açtığını vurguladı.

Uykusuzluk probleminde yatak seçiminin çok önemli olduğuna dikkati çeken Bayram, “Yatak artık bir uyku aracı değil, sağlık aracıdır” dedi.

“Yapılan araştırmaların sonuçlarına göre toplumumuzdaki her üç kişiden biri uykusuzlukla savaşıyor” diyen Bülent Bayram, şunları söyledi:

“Birçok sektör uykusuzluğun önüne geçmek için yarış halinde. Uykusuzlukla mücadelede yatak seçimi çok önemli. Bu veri artık uzmanlarca da vurgulanıyor. Sektörde en son teknolojiler kullanılarak üretilen yatakların yanı sıra, kaliteli olmayan, ucuz fiyatlara satılan ürünler de bulunuyor. Bu haksız rekabete karşı bir önlem olarak tüketici yatak alırken, yatağın nasıl üretildiğine, üretiminde kullanılan malzemelerin hijyenik ve orijinal olup olmadığına dikkat etmelidir.”

“Sert yatak iyidir” anlayışının değiştiğini kaydeden Bayram, vücut ağırlığını eşit olarak dağıtan ve omurganın doğal eğimiyle uyumlu yataklarla bel, boyun ve sırt ağrılarının en aza indirilebileceğini ifade etti.

Yatak sektöründeki vergi yüklerinin azaltılmasını da talep eden Bayram, bunun sektöre bir dinamizm katacağını sözlerine ekledi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al