'Hem Oynuyorum Hem Öğreniyorum'

Üsküdar Üniversitesi’nin ortağı olduğu 'Hem Oynuyorum Hem Öğreniyorum' projesi imzalandı.

'Hem Oynuyorum Hem Öğreniyorum'

Üsküdar Üniversitesi’nin ortağı olduğu “Hem Oynuyorum Hem Öğreniyorum Projesi” protokolü düzenlenen törenle imzalandı. Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın da katıldığı törende Tarhan, projenin %100 bilimsel verilere uyan bir proje olduğunu söyledi. Tarhan, bu projeyle çocukların hem düşünüp hem duygularını kullanıp hem de inanıp veriyi hızlı bir şekilde hayatlarına adapte edebileceklerini kaydetti.

'Hem Oynuyorum Hem Öğreniyorum'İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eyüp Belediyesi, Üsküdar Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nin birlikte yürüttüğü “Hem Oynuyorum Hem Öğreniyorum” projesinin protokolü düzenlenen törenle imzalandı.  

Eyüp Kültür ve Sanat Merkezinde tanıtılan programa katılım yoğundu. Türkiye'de ilk olan proje İstanbul'un 39 ilçesinde belirlenen pilot okullarda başlayacak. Okullardaki çocuklar eğitime farklı bir anlayış getiren bu projeyle hem oynayacak hem de öğrenecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Bölümü Şube Müdürü Murat Adalı, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın da katıldığı programda konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan  "Hem Oynuyorum Hem Öğreniyorum Projesi" nin %100 bilimsel verilere uyan bir proje olduğunu söyledi. Son yıllarda beyin temelli öğrenmeden söz edilerek bir kişi nasıl öğrenir, nasıl karar verir yönünde çalışmaların yapıldığına vurgu yapan Tarhan, 90’lı yıllarda beynin sadece düşünce organı olarak görülürken bugün beyin aynı zamanda da duygu organı olarak kabul edildiğinin altını çizdi.

Bunlardan öte günümüzde beyin aynı zamanda inanma organımız söylemi de kabul gördüğünü belirten Tarhan, bir bilgiyi düşünce olarak kavramanın yeterli olmadığını, uygulamaya geçmesi için inanılması, onun değer yargılarına da uygun hale getirilmesi gerektiğini kaydetti.

Bu projeyle bunu oyunlaştırdıklarını ifade eden Tarhan, böylece çocukların hem düşünüp, hem duygularını kullanıp hem de inanıp veriyi daha hızlı bir şekilde hayatlarına adapte edebileceklerini söyledi.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • Randevu Al