Hem beslenin hem güçlenin

Hangi mevsimde olursanız olun, bağışıklık sisteminizi güçlü tutmaya çalışın. Zira en ufak bir zafiyet, aklınıza gelmeyecek büyük sorunlara yol açabilir.

Hem beslenin hem güçlenin

Hangi mevsimde olursanız olun, bağışıklık sisteminizi güçlü tutmaya çalışın. Zira en ufak bir zafiyet, aklınıza gelmeyecek büyük sorunlara yol açabilir.

hembeslenguclenBağışıklık sistemini güçlendirmenin yollarından biri de besinler. İşte hem sağlıklı besleyecek hem de sizi güçlü tutacak yiyecekler:

DÜĞME MANTAR

Selenyum, B vitaminleri, riboflavin, niasin ve antioksidan kaynağı olan mantar özellikle üst solunum yolu enfeksiyonları riskini düşürme konusunda etkili.

LAHANA

İyi bir glutamin kaynağıdır. Lahanayı sevmiyorsanız çorbalarınız ve yemeklerinize ekleyerek besin değerini artırabilirsiniz.

BADEM

Stresin etkilerini azaltarak bağışıklık sistemini destekleyen bir besin. Günde 10 fincan badem tüketimi, günlük E vitamini ihtiyacınızın yaklaşık yüzde 50’sini karşılar.

GREYFURT

Yüksek oranda C vitaminiyle bağışıklık sisteminin aktivasyonunu artıran flavonoidler içerir.

LIGHT YOĞURT

Yapılan araştırmalar D vitamini düzeyi düşük olanların soğuk algınlığı ve gribe yakalanma riskinin yüksek olduğunu gösteriyor. Yoğurt D vitamini yönünden zengindir. Her gün yarım kase yoğurt soğuk algınlığına karşı direnci artırır.

SARIMSAK

Bağışıklık sistemini destekleyen antioksidanlar içerir. Etkili olmasını istiyorsanız hiç doğramadan pişirin ve böyle tüketin. Çünkü kükürtlü bileşikler doğranınca etkisini kaybeder.

TATLI PATATES

Havuç gibi antioksidan beta-karoten içerir. Ayrıca tatlı patateste yaşlanma sürecini yavaşlatan ve bazı kanserlerin riskini düşüren A vitamini var.

BROKOLİ

Vücudu korumak için gereken A, B, C, D vitamini ve glutatyon içerir. HÜRRİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Narsistik kişilik, “Tanrılaştırılmış ve gerçekçi olmayan bir öz önem duygusu” olarak tanımlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri, açılış konferansıyla başladı.
  • Trafikte zaman kaybetme derdi olmadan, ofis ortamı yerine evinin konforundan çıkmadan çalışmak, yakın zamana kadar birçok kişinin hayallerini süsleyen
  • Uzmanlar, yardımsever olmanın, kişinin maddi - manevi verdiği desteğin daha iyi hissetmesini sağladığını vurguluyor.
  • Yapılan bir araştırmaya göre çalışanların en üretken olduğu zamanın pazartesi günü saat 10:01 olduğu ortaya çıktı.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Anksiyeteyi anlattı. ‘Kibir, öz beğenidir. Bencil insanlar bu yüzden mutlu olamıyor. Çünkü insanın psikolojik doğası yalnız y
  • Randevu Al