HEDEF TAHTASI YAPTILAR

HEDEF TAHTASI YAPTILAR

Zeynep Güçlücan

Önceki gün Ümraniye'de işlenen ve akıllara durgunluk veren cinayeti Prof. Drç Tarhan yorumladı.

 


Ümraniye'de evde oturan 2 arkadaş alkol aldıktan sonra, dışarıda yürüyen kişiyi “Acaba onu vurabilir miyim” diyerek vurdu ve ölümüne sebeb oldu.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan bu kişinin psikolojisini ve  ve işlenen cinayeti yorumladı. İşte Tarhan'ın açıklamaları:

"Olay insanlık dışı bir durum. Alkol etkisi var ancak her alkol kullanan aynı  hastalıklı davranışı göstermez. Böyle kişiler ya akıl sağlığı bozuk kişilerdir veya antisosyal denilen insanlarla çatışmaktan kötülük yapmaktan, iyi şeyleri bozmaktan özel zevk alan kişilerdir.

Böyle durumda cezaları ağırlaştırılmış olarak verilmelidir. Suça becerikli kişiler silaha kolay ulaşırlarsa çıkacak sonuç böyledir. Bu olay Silah ruhsatı verirken daha dikkatli olunmasının gerektiğini hatırlattı."

İŞTE İŞLENEN CİNAYETİN AYRINTILARI


HEDEF TAHTASI YAPIP ÖLDÜRDÜLER          

İstanbul Ümraniye’de önceki sabah Taner Koç’un (28) cesedi bulundu.

Olay yerine gelen ekipler bir televizyon fabrikasında çalışan Koç’un, başından vurulduğunu belirledi. Koç’un 9 aylık hamile olan eşi Birsen Koç haber üzerine sancıları başlayınca hastaneye kaldırılırken, polis olay günü bir su firmasına ait minibüsün bölgede dolaştığını belirledi. Aracı Savaş Mıcık’ın (33) kullandığı ortaya çıktı. Evinde sarhoş halde bulunan Mıcık, arkadaşı Ramazan Yalçın’ın (32) ruhsatsız silahıyla gece boyu ateş ettiğini söyledi.

Mıcık’ın iddiasına göre Yalçın, son olarak yürüyen bir kişiyi gösterip, “Acaba onu vurabilir miyim” dedi.

Polis, Yalçın’ı da gözaltına aldı. “Çok sarhoştum, hatırlamıyorum” diyen Yalçın, tutuklandı, Mıcık tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bu arada erken doğum yapan Birsen Koç, oğluna eşinin adını verdi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al