HEDEF TAHTASI YAPTILAR

HEDEF TAHTASI YAPTILAR

Zeynep Güçlücan

Önceki gün Ümraniye'de işlenen ve akıllara durgunluk veren cinayeti Prof. Drç Tarhan yorumladı.

 


Ümraniye'de evde oturan 2 arkadaş alkol aldıktan sonra, dışarıda yürüyen kişiyi “Acaba onu vurabilir miyim” diyerek vurdu ve ölümüne sebeb oldu.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan bu kişinin psikolojisini ve  ve işlenen cinayeti yorumladı. İşte Tarhan'ın açıklamaları:

"Olay insanlık dışı bir durum. Alkol etkisi var ancak her alkol kullanan aynı  hastalıklı davranışı göstermez. Böyle kişiler ya akıl sağlığı bozuk kişilerdir veya antisosyal denilen insanlarla çatışmaktan kötülük yapmaktan, iyi şeyleri bozmaktan özel zevk alan kişilerdir.

Böyle durumda cezaları ağırlaştırılmış olarak verilmelidir. Suça becerikli kişiler silaha kolay ulaşırlarsa çıkacak sonuç böyledir. Bu olay Silah ruhsatı verirken daha dikkatli olunmasının gerektiğini hatırlattı."

İŞTE İŞLENEN CİNAYETİN AYRINTILARI


HEDEF TAHTASI YAPIP ÖLDÜRDÜLER          

İstanbul Ümraniye’de önceki sabah Taner Koç’un (28) cesedi bulundu.

Olay yerine gelen ekipler bir televizyon fabrikasında çalışan Koç’un, başından vurulduğunu belirledi. Koç’un 9 aylık hamile olan eşi Birsen Koç haber üzerine sancıları başlayınca hastaneye kaldırılırken, polis olay günü bir su firmasına ait minibüsün bölgede dolaştığını belirledi. Aracı Savaş Mıcık’ın (33) kullandığı ortaya çıktı. Evinde sarhoş halde bulunan Mıcık, arkadaşı Ramazan Yalçın’ın (32) ruhsatsız silahıyla gece boyu ateş ettiğini söyledi.

Mıcık’ın iddiasına göre Yalçın, son olarak yürüyen bir kişiyi gösterip, “Acaba onu vurabilir miyim” dedi.

Polis, Yalçın’ı da gözaltına aldı. “Çok sarhoştum, hatırlamıyorum” diyen Yalçın, tutuklandı, Mıcık tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bu arada erken doğum yapan Birsen Koç, oğluna eşinin adını verdi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al