Hayvan dostu Üsküdar Üniversitesi

Hayvan dostu Üsküdar Üniversitesi sahiplendiği hayvan tür ve sayısını her geçen gün artıyor.

Hayvan dostu Üsküdar Üniversitesi

Hayvan dostu Üsküdar Üniversitesi sahiplendiği hayvan tür ve sayısını her geçen gün artıyor. Kedi ve köpekten sonra uçma döneminde olan ve caddelere düşen martılara da kapılarını açıyor. Akademik, idari ve öğrencileriyle Üsküdar ailesi şimdi bakıma muhtaç hayvanlara kucak açıyor.

Üsküdar Üniversitesi tüm yerleşkelerinde sahip çıktığı hayvanlarla özel olarak ilgileniyor.Kedi, köpek hatta serçeden sonra Üsküdar Üniversitesi ailesi şimdi Çarşı Yerleşkede bakıma muhtaç yavru martıyı özgürlüğüne kavuşturacak gün için geri sayıyor.

Üsküdar ailesinin üyeleri, bahçede bulunan martıyı simit ve peynir ile besliyor. Diğer taraftan Üsküdar Üniversitesi Güney Yerleşke bahçesi ise sahipsiz onlarca yavru ve yetişkin kediye ev sahipliği yapıyor. Akademik ve idari personel yavru kedileri süt ile besliyor, kedilerin tüm ihtiyaçlarını titizlikle karşılıyor.

Güney Yerleşke bahçesinde kurulan kedi kulübesiyle öğrencilerine de hayvan sevgisi aşılıyor.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansına verdiği röportajında, "Onurlu bir hayvan" olarak nitelendirdiği kedilerin, sevginin kokusunu alarak sahibine bağlandığına dikkat çekmişti.

Üsküdar Üniversitesi sahip çıktığı kedileriyle de sevginin kokusunu tüm Üsküdar’a yayıyor.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Yalnızlık Sempozyumu, bu yıl “Aile ve Yalnızlık” ana temasıyla gerçekleştiriliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi Haydi Tut Elimi Derneği ve dünyadaki tüm çocukları kapsayacak şekilde projeler geliştiren ve problemlerine çözüm aramak amacıyla
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle, Üsküdar Üniversitesi bünyesinde 2010 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Haydi Tut Elimi Derneği ve Amasya
  • Üsküdar Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı açılışı, düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Ta
  • Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi bu yıl 17’incisi gerçekleştirilen EEG and Clinical Neuroscience Society (ECNS) kongresine katıldı.
  • Dünyanın 10 ülkesinden ve özerk bölgesinden Türk dilleri konuşan gönüllüler, 21-23 Ekim 2022 tarihinde Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleşen Wikidata İ
  • Randevu Al