Haydi Tut Elimi Derneği kimsesizlerin kimsesi oluyor

Çocuk istismarını önleme amacıyla yola çıkan “HAYDİ TUT ELİMİ” derneği çalışmalarıyla takdir topluyor.

Haydi Tut Elimi Derneği kimsesizlerin kimsesi oluyor

Çocuk istismarını önleme amacıyla yola çıkan “HAYDİ TUT ELİMİ” derneği çalışmalarıyla takdir topluyor.

haydi_tut_elimiTürkiye’nin içe kanayan yarası çocuk istismarının önüne geçmek amacıyla yola çıkan Haydi Tut Elimi Derneği, geçtiğimiz hafta İstanbul’da düzenlediği “Çocuk İstismarını Önleme Sempozyumu” ile de konuyu bir kez daha Türkiye’nin gündemine getirdi. Derneğin Genel Başkanlığını yapan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Haydi Tut Elimi Derneği’nin çalışmalarını ve amaçlarını KANAL A Haber’e anlattı… Türkiye’deki çocuk istismarını durdurmak, cinsel istismara ve şiddete maruz kalmış çocukları korumak, toplumu bu konuda bilinçlendirmek ve mağdur çocukları hayata yeniden hazırlamak ve topluma yararlı bireyler haline getirebilmek amacıyla yola çıktıklarını ifade eden Tarhan, Türk toplumunun çocuk tarhan_kanalaistismarı konusunda daha yüksek bilince sahip olmaya ihtiyacı olduğunu söyledi. Dünyanın kanayan bu yarasına duyarlılık ve farkındalık oluşturmak amacı taşıdıklarını kaydeden Tarhan bu yolda kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.       Şaban Özdemir(NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al