Haydi Tut Elimi Derneği kimsesizlerin kimsesi oluyor

Çocuk istismarını önleme amacıyla yola çıkan “HAYDİ TUT ELİMİ” derneği çalışmalarıyla takdir topluyor.

Haydi Tut Elimi Derneği kimsesizlerin kimsesi oluyor

Çocuk istismarını önleme amacıyla yola çıkan “HAYDİ TUT ELİMİ” derneği çalışmalarıyla takdir topluyor.

haydi_tut_elimiTürkiye’nin içe kanayan yarası çocuk istismarının önüne geçmek amacıyla yola çıkan Haydi Tut Elimi Derneği, geçtiğimiz hafta İstanbul’da düzenlediği “Çocuk İstismarını Önleme Sempozyumu” ile de konuyu bir kez daha Türkiye’nin gündemine getirdi. Derneğin Genel Başkanlığını yapan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Haydi Tut Elimi Derneği’nin çalışmalarını ve amaçlarını KANAL A Haber’e anlattı… Türkiye’deki çocuk istismarını durdurmak, cinsel istismara ve şiddete maruz kalmış çocukları korumak, toplumu bu konuda bilinçlendirmek ve mağdur çocukları hayata yeniden hazırlamak ve topluma yararlı bireyler haline getirebilmek amacıyla yola çıktıklarını ifade eden Tarhan, Türk toplumunun çocuk tarhan_kanalaistismarı konusunda daha yüksek bilince sahip olmaya ihtiyacı olduğunu söyledi. Dünyanın kanayan bu yarasına duyarlılık ve farkındalık oluşturmak amacı taşıdıklarını kaydeden Tarhan bu yolda kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.       Şaban Özdemir(NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Randevu Al