HAYATININ 17 YILINI SİLDİ

STAR

Stres, Naomi Jacobs'un uykusunda hayatının 17 yılını sildi. Uyandığında kendisini 15 yaşında sanan Jacobs, aynaya bakınca bayıldı.

 


İNGİLTERE'DE bir kadın hayatının son 17 yılını unutturan ender rastlanan bir hastalığa yakalandı. Naomi Jacobs adlı 34 yaşındaki bir çocuk annesi, 2008'de bir gece uykusundan kendisini 1992'de ve 15 yaşında sanarak uyandı. O tarihlerde lise öğrencisi olan Jacobs, gözünü anne babasıyla yaşadığı ev yerine hiç bilmediği başka bir yerde açarken, ikinci şoku da 'anne' diyerek yanına gelen oğlunu görünce yaşadı. Neler olduğunu anlayamayan Jacobs, aynada kendini yaşlanmış görünce bayıldı. Doktorlar, kadının aşırı stres yüzünden beyninin bir bölümünün zarar gördüğünü ve bunun sonucunda belleğinden bazı bilgilerin silindiğini açıkladı.        

Jacobs, hayatının hatırlayamadığı 17 yılına ve 21. yüzyıl teknolojisine alışmak için çok mücadele etti. Belleğini yeniden kazanmaya başlayan Jacobs, yaşadıklarını kitaplaştırmaya karar verdi. İngiliz Telegraph gazetesine konuşan Jacobs, "Uyandığımda ne cep telefonundan ne de internetten haberim vardı. Bir oğlum, bir eşim, bir işim ve bir de arabam varmış. İkiz Kuleler'in yıkıldığını Prenses Diana'nın öldüğünü yeni öğrendim. Son hatırladığım lisedeki sevgilim ve gireceğim matematik sınavıydı. Doktorların ve çevremin desteğiyle hayatıma yeniden adapte oldum" dedi. Uzmanlar Jacobs'un hastalığının 100 binde 1 görüldüğünü açıkladı.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al