Hastalıklarla boğuşan eşinin elini hiç bırakmadı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşayan Tacettin Çaylı, önce pankreas kanserine yakalanan, ardından da omuriliğindeki bir hastalık nedeniyle felç kalan 24 yıllık eşi Nurten Çaylı'yı hiç yalnız bırakmadı.

Hastalıklarla boğuşan eşinin elini hiç bırakmadı

Bir hastanede tesadüfen karşılaşmalarının ardından başlayan aşkları, peş peşe gelen sağlık sorunlarına rağmen tükenmeyen Çaylı çifti, gelecek güzel günlerin hayaliyle birbirine tutunuyor.

Biri hasta annesi için, diğeri ise muayene için geldiği hastanede birbirlerine ilk görüşte aşık olan ve 1992 yılında bir evlenen Nurten ve Tacettin Çaylı çiftinin mutlu birliktelikleri 2003 yılında Nurten Çaylı'ya pankreas kanseri teşhisi konulmasıyla gölgelendi.

"İMKANSIZ" DEDİLER KURTULDU

Ankara'dan Antalya'ya uzanan tedavi süreci sonunda doktorların "imkansız" dediği bir kurtuluşa hayat arkadaşının desteğiyle ulaşan Nurten Çaylı, bu kez de omuriliğinde ortaya çıkan bir rahatsızlık nedeniyle 2008 yılında felç geçirdi ve belden aşağısını kullanamaz hale geldi.

EŞİNİN YANINDAN BİR AN BİLE AYRILMADI

Rahatsızlıklarında eşinin yanından bir an bile ayrılmayan Tacettin Çaylı, düzenli bir işte de çalışamadı. Maddi sıkıntılar nedeniyle arkadaşları ve sevenlerinin desteğiyle ayakta durmaya çalışan çift, geçen yıl Nurten Çaylı'ya konulan beyin tümörü teşhisiyle bir darbe daha aldı. Nisan 2015'te beyin ameliyatı geçiren ve tedavisi süren Nurten Çaylı, "Hastalıklarım kötü kaderim, elimi bir gün bile bırakmayan eşim ise en büyük şansım" dedi.

Tacettin Çaylı ise umutsuzluğa düştüğü, yorulduğu anlarda hasta yatağındaki eşinin kendisine yazdığı şiirlerle hayata tutunuyor.

"ARTIK SON NOKTAYA GELDİK"

Yaşadıklarını paylaşan Tacettin Çaylı, geçirdiği tüm hastalıklar ve operasyonlar sırasında eşinin yanından bir an olsun ayrılmadığını söyledi. Birbirlerinden başka kimseleri olmadığı için eşinin her şeyiyle kendisinin ilgilendiğini anlatan Çaylı, "24 yıllık evliliğimizin 13 yılı hastalıklarla mücadele ederek geçti. 2003 yılından beri hastalıklarla mücadele ediyoruz. Bugünlere kadar dayandık ancak şu anda borçlar yüzünden tükendik. Artık son noktaya geldik. Duyarlı insanlardan yardım bekliyoruz" diye konuştu.

"ELİMİ HİÇ BIRAKMADI, OF BİLE DEMEDİ"

"Hastanede karşılaşıp aşık olduk, bir daha da hastanelerden çıkma şansımız olmadı" diyen Nurten Çaylı ise çok mutlu başlayan evliliklerinde güzel günlerin çabuk geride kaldığını anlattı.

Önce kanser, ardından omurilik ameliyatı sonrası yatağa bağımlı hale gelmesinin hayatlarını altüst ettiğini ifade eden Nurten Çaylı, "Eşim buna rağmen beni bırakmadı. Terk edip gitmedi ve yanımda kaldı. Eşim elimi hiç bırakmadı, 'Of' bile demedi. Ben dedim ama o demedi. 'Ne yapabilirim?' diye koşturup durdu yıllardır. Ama artık çok yoruldu" sözlerine yer verdi.

Eşini çok sevdiğini ve kendisini şanslı hissettiğini söyleyen Çaylı, yaşadıkları sıkıntılarda kendilerini ayakta tutan şeyin birbirlerine olan sevgileri olduğunu dile getirdi. Çaylı, "2003'den beri hastanelerdeyiz ve bir türlü kurtulamadık. Ama yan yana, diz dize yürüyoruz. Her şeyimde eşim yanımda. Hala peşimde koşturuyor" değerlendirmesinde bulundu.

Şiir yazmayı çok sevdiğini ve hasta yatağında birçok şiir yazdığını söyleyen Çaylı, şiirlerini hayatı boyunca kendisine destek olan eşine adadığını sözlerine ekledi.

A.A

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Projesi olmayan insan, kullanılan bir insan tipidir. Hedef belirleyip yola devam etmelidir.” dedi.
  • Ben en ufak bir sorunda bile ağlıyorum. Hayata küsmüs gibiyim ama böyle olmak istemiyorum.
  • Sıcak suyla mı soğuk suyla mı yıkamalı? Havlu mu yoksa kurutma makinesi mi, anti-bakteriyel sabun mu yoksa normal sabun mu kullanmalı? En etkili el yı
  • Kırda yaşamak gerçekten daha mı sağlıklı? Kırlarda yaşamak ömrü uzatır mı? Bilim açıkladı.
  • Huzursuzluk ve kavgadan hoşlanmayan, sevdiklerine düşkün, sabırlı ve çalışkan olurlar. Kimsenin bir şeyinde gözü olmayan, kendi çalışıp kazanmaktan ya
  • İnsanları daha ucuza satın alabilecekleri bir ürün veya deneyim için büyük paralar harcamaya iten nedir? Çok para harcamanın psikolojik nedenlerini bi
  • Randevu Al