HASSAS KİŞİLİKLER VE DEPRESYON

HASSAS KİŞİLİKLER VE DEPRESYON

NP GRUP

Çok hassas ve çabuk kırılan ince ruhlu kişilerin hayattan aldıkları darbeler ve bu yıpranmışlığın sonucunda yaşadıkları depresyondan nasıl çıkacaklarını uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 

 Hassas kişiliklerin özellikleri nelerdir? Hassas kişilik hangi davranışlardan belli olur?

Hassas kişilikte olanlar her şeye alınganlık gösterirler mi? Hassas kişilikte olanlar hangi konulara kırılırlar? Hassas kişiliklerin kırgınlıkları nasıl tamir edilebilir? Hassas kişiler alındıklarını gösterirler mi gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Hassas kişilik sahiplerinin davranışlarının oluşmasında çocukluk ve ergenlik döneminin etkileri var mıdır? Hassas kişilikler diğerlerine göre daha mı fazla depresyon adayıdırlar?

Hassas kişiler daha mı çok depresif tavırlar gösterirler? Hassas kişilikler kendilerini değiştirebilirler mi? Hassas kişiler daha az yaralanmak ve incinmek için neler yapmalıdırlar gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak İyi Bak Kendine programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Oğuz Tan ve NPİSTANBUL Etiler Polikliniği'nden Uzman Psikolog Serra Alemdar olacaklar.

Depresyon puanının düşük olması için hassas kişilikler nelere dikkat etmelidirler?

Depresyon daha çok hassas kişiliklerde mi görülür, tedavisinde ne gibi yöntemler vardır? Terapi bu kişilere neler sağlar ve hangi terapi uygulamaları tercih edilir gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; Öğretmenler günün anlamını, değişen gençliğin sorunları ile öğretmenlerin nasıl baş etmesi gerektiğini değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al