Hamilelikte vücudunuzu sevmenin yolları

Bu önerilere ihtiyacınız olacak. İşte hamilelik döneminde vücudunuzu sevmenin yolları.

Hamilelikte vücudunuzu sevmenin yolları

Bu önerilere ihtiyacınız olacak. İşte hamilelik döneminde vücudunuzu sevmenin yolları.

hamilelikHer kadın hamilelik döneminde fazla kilolarından şikayetçidir. Bazı kadınlar aşırı kilo alır bazıları ise az kilo alsa da hiçbir anne adayı vücudunu sevmez. Bu dönemi daha rahat ve mutlu geçirmek istiyorsanız size birkaç önerimiz olacak.

KENDİNİZE DIŞARIDAN BİR GÖZLE BAKIN

Anne adayı gebeliğin bitimine kadar ortalama 13 kilo, maksimum 15 kilo almalıdır. Her ay ortalama 1,5 kilo anne adayının ideal doğum kilosuna ulaşmasını sağlar. Bunun yolu da az az fakat sık öğünlerle beslenmekten geçer. Bu yüzden anne adayları yemek öğünlerini günlük 3 öğünden 5 öğüne çıkartmalı.

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

Hamilelikte bu kilolar normaldir. Doktorunuz size kilonuzla ilgili bir problem söylemediği sürece diyet uygulamayın.

SPOR YAPIN

Kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsanız spor size bu konuda çok yardımcı olacaktır. Doktorunuza danışarak uygulayacağınız egzersizler sayesinde hem görünüşünüzden daha memnun kalacak hem de kendinizi daha rahatlamış, hafiflemiş hissedeceksiniz. ÇEVRENİZDEKİLERİN DESTEĞİ Bu dönemde anne adayları etrafındaki insanlardan güzel sözler duymak isterler. Özellikle eşlerinden aldıkları destekle kendilerine daha çok güvenirler. Böylece mutlu bir hamilelik dönemi geçirirler.

KIYAFETLERİNİZLE BARIŞIK OLUN

Anne adayları bu dönemde gardıroplarında da değişikliğe gitmek zorunda kalırlar. Çoğu anne adayı bu durumdan şikayetçidir. Tek yapmanız gereken bu değişime önceden kendinizi hazırlamanızdır. Bazı alışveriş ihtiyaçlarınızı önceden yaparsanız bu duruma daha hazırlıklı olursunuz.

YEMEKLERİNİZDEN KEYİF ALIN

Hamilelik esnasında kendinizi asla diğer kadınlarla kıyaslamayın. Bu dönemde ihtiyacınız olan besinleri fazladan almanız çok normal. Doktor kontrolünde olduktan sonra yemek yemeyi kendinize zehir etmeyin ve bunun tadını çıkarın.

KENDİNİZİ ŞIMARTIN

Bakımlı olmaya devam etmek sizin elinizde. Moralinizi yüksek tutmak istiyorsanız saçlarınıza dikkat edin ve makyaj yapın. Bu dönemde süslenmek ve kendinize bakmak size çok iyi gelecektir.

DOĞACAK BEBEĞİNİZİ DÜŞÜNÜN

Tüm hamilelik dönemi boyunca birtakım sıkıntılar yaşayabilirsiniz ancak bu sancılı süreç bittikten sonra bebeğinizi kucağınıza aldığınızda her şey bir anda yok olup gidecek. Bebeğinize sahip olmanın verdiği mutluluk her şeyin üstesinden gelecek. HÜRRİYET AİLE
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Sosyal medyada sahte profillere dikkat! Sanal dünyadaki tuzaklara dikkat! Prof. Dr. Sevil Atasoy, internet üzerinden kurulan tuzaklara karşı bilinçlen
  • Uçağa bindiğimizde normal tat alma duyumuzu biniş kapısında bırakırız. Neden mi?
  • Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Türkiye'nin ilk nöropsikiyatri hastanesi olan NP İstanbul Beyin Hastanesinin kurucusu ve aynı zamanda Üsküdar Ün
  • Harvard Üniversitesi’nden psikolog Dr. Martha Stout, Yanı Başınızdaki Sosyopat isimli kitabında bir sosyopatİ ele veren 10 işareti açıkladı. Bir sosy
  • Geçirdiğiniz çocukluk gelecekteki yaşlılığınızı belirliyor. Bana çocukluğunu anlat, sana nasıl bir yaşlı olacağını söyleyeyim!
  • Randevu Al