Deprem Travma Psikolojisi

Hamile eşimin fişini çekin

ABD’de Erick Munoz adlı adamın, 18 haftalık hamile eşinin yaşam destek ünitesi fişinin çekilmesini istemesi büyük tartışma yarattı.

Hamile eşimin fişini çekin

ABD’de Erick Munoz adlı adamın, 18 haftalık hamile eşinin yaşam destek ünitesi fişinin çekilmesini istemesi büyük tartışma yarattı.

hamilesTEKSAS’ta yaşayan, ikisi de sağlık görevlisi olan bir çocuk sahibi Erick Munoz ve Marlise Munoz isimli çift, ikinci çocuklarını da kucaklarına alacakları günün heyecanını yaşıyorlardı. Ancak 26 Kasım’da “pulmoner emboli” tespit edilen (akciğer atardamarının kan pıhtısı ile tıkanması sonucu ortaya çıkan hastalık) 33 yaşındaki hamile Marlise, fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Komaya giren, yaşam destek ünitesine alınan 18 haftalık Marlise’nin durumu ciddiyetini koruyor. Bebeğinin ise oksijensiz ve besinsiz kaldığı ancak kalp atışlarının normal olduğu belirtildi. Doktorlar, bebeği anne karnından ne zaman çıkaracaklarına karar vermek için 24’üncü haftayı beklerken Erick, yaşam destek ünitesinin fişinin çekilmesini istedi. CNN kanalına konuşan koca, “İkimiz de sağlık görevlisiyiz. Sahada böyle şeyleri gördük ve biliyoruz ki yaşam destek ünitesine bağlı olmak istemezdik. Bunu daha önce konuştuk, karım fişinin çekilmesini isterdi” dedi. Ancak Teksas eyalet yasalarına göre hamile hastaların yaşam destek ünitesi fişinin çekilmesi yasak. HÜRRİYET  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al