HAFIZAYA DESTEK

HAFIZAYA DESTEK

Habertürk

Yeterli miktarda tüketilen mineralli suyun sağlığımıza kazandırdığı yararların yanında, hafıza için de önemli.

 


Tüketilen su miktarının bedenimiz üzerinde hayati bir etkisi olduğunu söyleyen beslenme ve diyet uzmanı Dr. Yasemin Bradley, yeterli miktarda tüketilen doğal mineralli suyun sağlığımıza kazandırdığı yararların yanında, hafıza için de çok önemli olduğu nu açıkladı.

Hafızanızı kuvvetlendirmek ve hızlı düşünebilmek için özellikle doğal mineralli, pH' ı yüksek olan suların tercih edilmesi gerektiğini be lir ten Dr. Yasemin Bradley, "Beynimizin yüz de 70 ila 75'i sudan oluşuyor. Yani güçlü bir hafızaya sahip olabilmek ve hızlı düşünebilmek için suya ihtiyacımız var. Yeterli miktarda su tükettiğimizde daha hızlı ve iyi düşünebiliyoruz" diye konuştu.

Bradley, "Su olmadığı zaman beyin daha yavaş çalışır. Susuz beynin, bilgi bulundurma ve hafıza oluşturma kapasitesi olumsuz etkilenir ve buda beyin fonksiyonlarına ve hafızaya olumsuz olarak yansır" diye konuştu.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Yasemin Bradley "Günlük önerilen kalsiyum alımının yüzde 70'i süt ve süt ürünleriyle, yüzde 16'sı kuru meyve ve sebzelerle, yüzde 6-7'si de doğal mineralli sularla sağlanmaktadır" dedi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al