HAFIZAYA DESTEK

HAFIZAYA DESTEK
Paylaş:

Habertürk

Yeterli miktarda tüketilen mineralli suyun sağlığımıza kazandırdığı yararların yanında, hafıza için de önemli.

 


Tüketilen su miktarının bedenimiz üzerinde hayati bir etkisi olduğunu söyleyen beslenme ve diyet uzmanı Dr. Yasemin Bradley, yeterli miktarda tüketilen doğal mineralli suyun sağlığımıza kazandırdığı yararların yanında, hafıza için de çok önemli olduğu nu açıkladı.

Hafızanızı kuvvetlendirmek ve hızlı düşünebilmek için özellikle doğal mineralli, pH' ı yüksek olan suların tercih edilmesi gerektiğini be lir ten Dr. Yasemin Bradley, "Beynimizin yüz de 70 ila 75'i sudan oluşuyor. Yani güçlü bir hafızaya sahip olabilmek ve hızlı düşünebilmek için suya ihtiyacımız var. Yeterli miktarda su tükettiğimizde daha hızlı ve iyi düşünebiliyoruz" diye konuştu.

Bradley, "Su olmadığı zaman beyin daha yavaş çalışır. Susuz beynin, bilgi bulundurma ve hafıza oluşturma kapasitesi olumsuz etkilenir ve buda beyin fonksiyonlarına ve hafızaya olumsuz olarak yansır" diye konuştu.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Yasemin Bradley "Günlük önerilen kalsiyum alımının yüzde 70'i süt ve süt ürünleriyle, yüzde 16'sı kuru meyve ve sebzelerle, yüzde 6-7'si de doğal mineralli sularla sağlanmaktadır" dedi.