Deprem Travma Psikolojisi

Hafızam zayıflıyor bırakıyorum...

Bugüne kadar çekilen altı Harry Potter filminde 'Albus Dumbledore' rolünü canlandıran Michael Gambon, hafızasının zayıfladığını söyleyerek oyunculuğu bıraktı.

Hafızam zayıflıyor bırakıyorum...

Bugüne kadar çekilen altı Harry Potter filminde 'Albus Dumbledore' rolünü canlandıran Michael Gambon, hafızasının zayıfladığını söyleyerek oyunculuğu bıraktı.

74 yaşındaki Gambon, "Bunu kabul etmekte zorlanıyorum ama artık repliklerimi ezberleyemiyorum" dedi. hafizamzayifliyor"Bu korkunç bir şey. Ama kabul etmek zorundayım... Söylerken kalbim parçalanıyor ama senaryoyu öğrenmem bile çok uzun sürüyor" diyen 74 yaşındaki aktör, Sunday Times'a emekli olacağını açıkladı. 6 ay önce tiyatro sahnesinde repliğini unuttuğunu ve buna çok üzüldüğünü söyleyen Michael Gambon, bir süre kulaklık yardımıyla oyunculuğu sürdürdü: "Sahnedeyken bana replikleri içeriden okuyorlardı, ben de kulaklıkla dinliyor ve tekrarlıyordum. Sonra anladım ki bu iş böyle yürümez... Biri size repliklerinizi okurken sahnede bağıramazsınız, çığlık atamazsınız, koşamazsınız. Yani kısacası; rol yapamazsınız." Tiyatro sahnesinde daha önce de repliklerini unutan Michael Gambon, 2009 yılında BBC'ye 'stresten panik atak geçirdiğini' söylemişti. Oyuncu bu krizden sonra Alzheimer testi yaptırdı. Sonuçlara göre yaşadığı hafıza kaybının hastalıktan değil, ilerlemiş yaşından kaynaklandığı ortaya çıktı. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al